80. urodziny Sławomira Mrożka

29 czerwca Sławomir Mrożek kończy 80 lat. Z okazji jubileuszu Wydawnictwo Literackie przygotowuje wiele niespodzianek dla miłośników twórczości Mistrza.

W dniach od 23 do 26 września w Warszawie i Krakowie odbędzie się Festiwal Mrożek na XXI wiek. Program imprezy wypełnią ciekawe wydarzenia teatralne, wystawy, a także liczne konkursy dla młodzieży i nauczycieli. Naszym życzeniem jest, aby 80. urodziny pisarza stały się okazją do ponownego sięgnięcia po jego książki i próby nowej interpretacji jego dzieł. W dziale "Festiwal" ujawniamy pierwsze pozycje programowe wrześniowego Festiwalu Mrożek na XXI wiek.

Najważniejszym wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi będzie opublikowanie pierwszego tomu Dziennika Sławomira Mrożka obejmującego lata 1962 – 1969. Pisany przez kilkadziesiąt lat, w trzydziestu kilku miastach, kilkunastu krajach i na trzech kontynentach Dziennik to ponad trzy tysiące stron rękopisu i prawie osiemset stron maszynopisu. Całość ukaże się w trzech tomach.

To jednak nie koniec ważnych wydarzeń – w listopadzie Wydawnictwo Literackie opublikuje kolejny, czwarty już tom listów Sławomira Mrożka. Tym razem będzie to korespondencja z Erwinem Axerem. Natomiast Oficyna Wydawnicza Noir Sur Blanc zapowiada na jesień wydanie nieznanych utworów scenicznych Sławomira Mrożka – książka zatytułowana Sztuki odnalezione – małe i mniejsze ukaże się w październiku.

Z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkowy prezent dla miłośników twórczości Mistrza, zwłaszcza dla wszystkich tych, którzy nie mogą doczekać się opublikowania pierwszego tomu Dziennika. Na oficjalnej stronie „Festiwalu Mrożek na XXI wiek” można posłuchać, jak Sławomir Mrożek czyta fragment Dziennika oraz całe opowiadanie Słoń.
Gorąco zapraszamy do odwiedzenia strony: www.slawomirmrozek.pl

W listopadzie Wydawnictwo Literackie opublikuje kolejny, czwarty już tom listów Sławomira Mrożka. Tym razem będzie to korespondencja z Erwinem Axerem. Natomiast Oficyna Wydawnicza Noir Sur Blanc zapowiada na jesień wydanie nieznanych utworów scenicznych Sławomira Mrożka – książka zatytułowana Sztuki odnalezione – małe i mniejsze ukaże się w październiku.

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.