2,5 mln zł kosztować będzie zmiana siedziby Urzędu Miasta w Bystrzycy Kłodzkiej. Urzędnicy z budynku przy ul. Sienkiewicza przeprowadzą się do ratusza w Rynku

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Od poniedziałku działa tam już Urząd Stanu Cywilnego. Pozostałe wydziały zostaną przeniesione na pl. Wolności w ciągu dwóch lat. Tyle bowiem potrwa remont i adaptacja ratusza do nowych potrzeb. Konieczne jest przede wszystkim odnowienie dachu, a także wymiana wszystkich okien.

Oprócz tego z ratusza wyprowadzona zostanie szkoła muzyczna, działająca od lat na drugim piętrze budynku. Placówka będzie działać w obiekcie po dawnym sądzie.

Bystrzyca Klodzka przygotowuje się też do kapitalnego remontu rynku. Miasto stara się o 1,4 mln euro dotacji na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Za te pieniądze wymieniona zostanie sieć wodnokanalizacyjna, wymieniona będzie nawierzchnia, powstanie też mała architektura.

Władze miasta chcą również zamknąć rynek dla samochodów i zrobić deptak z prawdziwego zdarzenia.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!