Derby dla Polonii Świdnica

Świdniczanie rozbili u siebie 5:1 Lechię Dzierżoniów

Polonia Świdnica wygrała pewnie trzecioligowe derby z Lechią Dzierżoniów. Świdniczanie rozbili rywala na swoim boisku aż 5:1. Polonia objęła prowadzenie w 17. minucie po golu Pawła Tobiasza. Co prawda w 26. min. wyrównującą bramkę zdobył Mateusz Kuriata, ale sześć minut później Polonia odzyskała prowadzenie, a strzelcem bramki był Maciej Bielski. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 2:1 dla świdniczan. Po zmianie stron gospodarze „dołożyli” jeszcze trzy trafienia nie tracąc bramki. W drugiej połowie spotkania gole dla Polonii strzelali: Patryk Salamon (56. min.), Wojciech Szuba (67. min.) i Paweł Tobiasz (75. min.).
Polonia Świdnica – Lechia Dzierżoniów 5:1 (2:1)

Polonia: Stitou, Bielski, P. Salamon, Lato, Miętkiewicz, Borowy (76 Morawski), Furmankiewicz, Tobiasz, Szuba (89 Luber), N. Pierzga (86 Czoch), Madziała.

Lechia: Szymczak, Gendera (66 Górski), Paszkowski, Jach, Barski, Piętkiewicz, M. Kuriata (66 A. Majewski), Kret, Kuska, Maciejewski, D. Kuriata (46 Niedojad).