Górnik Wałbrzych przegrał z Calisią, ale zapowiada walkę o punkty w Zdzieszowicach

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
W sobotę, 12 kwietnia o godz. 16 piłkarzy wałbrzyskiego Górnika czeka wyjazdowy mecz z Ruchem Zdzieszowice. Będzie to dla ekipy trenera Macieja Jaworskiego trudna próba sił. Ruch jest w dobrej dyspozycji, a Górnik przegrał ostatnio u siebie 0:3

W sobotę, 12 kwietnia o godz. 16 piłkarzy wałbrzyskiego Górnika czeka wyjazdowy mecz z Ruchem Zdzieszowice. Będzie to dla ekipy trenera Macieja Jaworskiego trudna próba sił. Ruch jest bowiem na wiosnę w znakomitej dyspozycji. Zespół ze Zdzieszowic wygrał cztery mecze: 2:1 z Rakowem Częstochowa, 1:0 Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski, 2:0 Odrą Opole, 3:1 z Wartą Poznań i w ostatniej kolejce zremisował 2:2 z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Wyjazdowy remis z silnym zespołem ze Stargadu Szczecińskiego to jednak także niezły wynik.
A postawa wałbrzyszan w ostatnich pojedynkach niepokoi ich kibiców. Górnik gra po prostu słabo. W poprzedniej kolejce uległ na wyjeździe 1:2 Bytovii Bytów, pomimo że prowadził już 1:0 i grał z przewagą jednego zawodnika, a ostatnio został rozbity na swoim boisku 0:3 przez Calisię Kalisz.
Taka porażka z niżej notowanym zespołem to spore zaskoczenie. W pierwszej rundzie sezonu Górnik wygrał przecież z Calisią na wyjeździe 4:0. Teraz jednak już na początku spotkania Marek Wojtarowicz uratował swój zespół od utraty gola, wybijając piłkę zmierzającą do bramki. W 23. minucie wałbrzyszanie już tyle szczęścia nie mieli i po rzucie rożnym Bedronka wpakował piłkę do siatki. Prowadzenie Calisii 1:0 utrzymało się do końca pierwszej połowy. Kibice Górnika, którzy liczyli, ze po zmianie stron ich ulubieńcy zaczną odrabiać straty. Zawiedli się. Drużyna trenera Macieja Jaworskiego co prawda próbowała groźniej zaatakować, ale niewiele z tego wychodziło. Natomiast w 64. minucie bramkarz gospodarzy Damian Jaroszewski faulował w polu karnym jednego z zawodników Calisii, a „jedenastkę” na gola zamienił Ivelin Kostow. Kiedy w 78. minucie na 3:0 podwyższył Daiji Kimura było już „po meczu". – Postaramy się tę stratę odrobić w meczu w Zdzieszowicach - zapowiada trener Jaworski.

Górnik Wałbrzych – Calisia Kalisz 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Michał Bedronka (23), 0:2 Ivelin Kostow (64 – karny), 0:3 Daiji Kimura (78)

Górnik: Jaroszewski, D. Michalak, Orzech, Wojtarowicz, Krzymiński (60 Bartkowiak), Wepa, Moszyk, G. Michalak (78 Szuba), Oświęcimka, Zinke, Folc (69 Śmiałowski).