Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych wygrali w Suchym Lesie po dwóch dogrywkach

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz

Koszykarze II-ligowego Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych w ostatniej kolejce zafundowali swoim kibicom prawdziwy horror. Na szczęście skończyło się dobrze i ekipa trenera Arkadiusza Chlebdy pokonała na wyjeździe 94:92 Biofarm Basket Suchy Las, ale potrzebowała do tego aż dwóch dogrywek.
Mecz zaczął się od wygrania przez gospodarzy pierwszej kwarty 19:18. W drugiej części spotkania minimalnie lepszy był Górnik i zespoły schodziły do szatni na długą przerwę przy prowadzeniu wałbrzyszan 40:38. Niestety w trzeciej kwarcie ekipa trenera Chlebdy przechodziła mały kryzys i po 30. min. Biofarm wygrywał 56:51. Górnik Trans.eu TWS Mazbud w ostatniej odsłonie zdołał tylko doprowadzić do remisu 72:72 i po chwili drużyny rozpoczęły dogrywkę. W jej pierwszych minutach znakomicie spisywał się Piotr Niedźwiedzki, który sam zdobywał kolejne punkty, ale ponieważ miał słabe wsparcie kolegów z drużyny to po 5. min. był remis 82:82 i trzeba było przystąpić do kolejnej dogrywki. W niej wyraźnie uaktywnił się Rafał Niesobski, który na 13 sekund przed syreną kończąca spotkanie zdobył z rzutów wolnych decydujące, dwa punkty.
Wałbrzyszanie po tej wygranej są na drugim miejscu w tabeli, bo swój mecz wygrał też lider – Doral Zetkama Nysa Kłodzko. Zespół trenera Marcina Radomskiego pokonał 84 : 72 (16:24, 15:16, 27:10, 26:22) Jamalex Polonię 1912 Leszno i wyprzedza wałbrzyszan tzw. małymi punktami. Górnik Trans.eu TWS Mazbud następny mecz rozegra w sobotę, 24 stycznia o godz. 17. Będzie wtedy gospodarzem pojedynku z Jamalexem Polonią 1912 Leszno.

Biofarm Basket Suchy Las – Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych 92:94 (19:18, 19:22, 18:11, 16:21, dog. 10:10, 10:12)
Górnik Trans.eu TWS Mazbud: Niedźwiedzki 28, Niesobski 20, Józefowicz 17, Suchodolski 12, Iwański 7, Rzeszowski 5, Ratajczak 3, Glapiński 2, Krzymiński 0, Myślak 0, Stochmiałek 0.