Piłkarze Górnika Wałbrzych przegrali na wyjeździe 1:4 z Piastem Żmigród

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz

Piłkarze Górnika Wałbrzych przegrali na wyjeździe 1:4 z Piastem Żmigród. Wałbrzyszanie nie mieli w Żmigrodzie wiele do powiedzenia. Pierwszą bramkę stracili w 18. minucie po strzale Damiana Celucha. Później próbowali odrobić stratę, ale to Piast trafiał do bramki gości, w 72, 76 i 82 minucie. Miał w końcówce spotkania ułatwione zadanie, bo w 76. minucie czerwoną kartką (za dwie żółte) został ukarany Mateusz Krzymiński. Trafienie dla Górnika, w doliczonym czasie gry, zaliczył Kamil Sadowski

Teraz we wtorek 13 czerwca o godzinie 17 piłkarze Górnika Wałbrzych zagrają na swoim stadionie z rezerwami Śląska Wrocław. Będzie to ostatni mecz podopiecznych trenerów Roberta Bubnowicza i Marcina Morawskiego w tym sezonie w Wałbrzychu. Później czeka ich jeszcze tylko, 17 czerwca, wyjazdowe starcie z Ruchem Zdzieszowice.
Wtorkowy mecz będzie też raczej pożegnaniem przed własną publicznością z III ligą. Górnik prezentował się bowiem w dobiegających końca rozgrywkach fatalnie i nic go już chyba przed spadnięciem do IV ligi nie uratuje. Co prawda wałbrzyszanie teoretyczne szanse na utrzymanie się jeszcze mają, ale chyba nawet najwierniejsi kibice nie wierzą, że uda im się wydostać ze strefy spadkowej. .

Piast Żmigród – Górnik Wałbrzych 4:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Celuch (18), 2:0 Stachowiak (72), 3:0 Stachowiak (76), 4:0 Celuch (82), 4:1 Sadowski (90)

Górnik: Jaroszewski, Krzymiński, Tyktor, Michalak, Rytko, Morawski (77 Bogacz), Popowicz, Bronisławski, Migalski (46 Dec), Sadowski, Surmaj.