Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sesja bez nerwów

(maz)
Każdy egzamin wydaje się dość prosty, ale dopiero po jego zaliczeniu. Pełen egzaminów czas sesji należy do najbardziej stresującego okresu w życiu studenta.

Każdy egzamin wydaje się dość prosty, ale dopiero po jego zaliczeniu. Pełen egzaminów czas sesji należy do najbardziej stresującego okresu w życiu studenta. Dotyka każdego i choć nie sposób się od niego całkowicie uwolnić, to można sobie z nim poradzić.

Stres to naturalna reakcja organizmu na każdą nowość, przeszkodę lub inny silny bodziec. Umiarkowany - mobilizuje, pozytywnie wpływa na koncentrację i pomaga pokonać zmęczenie, ułatwia nam wykonywanie zadań wymagających nadzwyczajnego wysiłku fizycznego czy umysłowego. Problem pojawia się w momencie, gdy poziom stresu staje się zbyt wysoki. Możemy wtedy zapomnieć o koncentracji i efektywnej nauce. Nasz organizm opanowuje zdenerwowanie i rozdrażnienie, nie potrafimy skupić myśli, dokonujemy nieracjonalnych wyborów. Nie trzeba też nikogo przekonywać, jak niekorzystnie stres wpływa na rezultat egzaminów. Wielokrotnie zdarzało się, że świetnie przygotowani studenci oblewali egzaminy ustne, gdyż stres ich paraliżował - nie potrafili zebrać myśli i odpowiedzieć nawet na proste pytania. Co więcej, dwa tygodnie sesji narażają na długotrwałe oddziaływanie wyjątkowo intensywnego stresu, który w niektórych przypadkach może mieć poważne skutki zdrowotne, takie jak:, depresja, bezsenność, nadciśnienie tętnicze, choroby serca. Studenci często wspomagają organizm różnymi napojami energetycznymi, które mogą pobudzić organizm podczas nauki, ale nie zniwelują napięcia na dłuższy czas. Każdy student musi przebrnąć przez niejedną stresującą sesję w swoim życiu, tak więc sposoby łagodzenia stresu, które zastosuje powinny być skuteczne i długotrwałe.

Jak radzić sobie przed egzaminem:

1 Ruch: sport lub ruch na świeżym powietrzu pomoże Ci odreagować stres.
2 Sen: śpij 7 – 8 godzin na dobę w wywietrzonej sypialni.
3 Jedz dużo warzyw i owoców, pij wodę mineralną – to dobre paliwo dla organizmu.
4 Zaplanuj pracę: podziel materiał na duże moduły, potem na mniejsze partie. To o wiele ułatwi Ci naukę i da poczucie kontroli tego co robisz.
5 Rób przerwy w trakcie nauki, wykonuj ćwiczenia relaksacyjne (np. głębokie, spokojne wdechy i wydechy).
6 Myśl pozytywnie – bez tego nie uda się nawet najlepszym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto