Tatry - Polskie i Słowackie

W końcu ukazało się kolejne już wydanie przewodnika po Tatrach Wydawnictwa Bezdroża. Ciesząca się już dobrą renomą i uznaniem górskich pasjonatów publikacja Marka Zygmańskiego, Natalii Figiel i Pawła Klimka została zaktualizowana i rozszerzona w 2010 r.

„Tatry. Polskie i Słowackie” to zupełnie nowy sposób przedstawienia i zwiedzania gór, w którym opisowi proponowanych wędrówek towarzyszą kolorowe mapki i profile terenu - pierwszy rzut oka na nie wystarczy, by przekonać się, czy mamy do czynienia z propozycją spaceru, czy prawdziwej górskiej wyprawy. W orientacji w terenie pomagają znaki graficzne przy opisie trasy i profilu - szczytów, schronisk, węzłów szlaków turystycznych. Piękne, barwne fotografie sprawiają, że przewodnik staje się jednocześnie swoistym albumem. Kolorowej, atrakcyjnej szacie graficznej towarzyszy tekst napisany przez profesjonalistów - przewodników górskich, którzy nie raz przedeptali polecane szlaki. Liczy się również wygoda użytkowania książki na spirali - nie trzeba martwić się o połamanie grzbietu czy niemożność całkowitego otwarcia przewodnika.

Zasadniczą część publikacji stanowią propozycje wycieczek – opisy znakowanych tras turystycznych przebiegających przez najciekawsze rejony polskiej i słowackiej części Tatr. Oczywiście polecane w przewodniku trasy nie wyczerpują możliwości turystycznych wędrówek po Tatrach. Sieć ogólnodostępnych szlaków w Tatrach Polskich i Słowackich jest stosunkowo gęsta, zaś niedawne wejście obu państw do strefy Schengen umożliwia realizowanie (latem: 16 VI–30 X) ciekawych wycieczek transgranicznych.

W drugiej części książki znajdują się najważniejsze informacje praktyczne dotyczące dojazdu na polskie i słowackie Podtatrze oraz zagospodarowania turystycznego Tatr – schronisk, dostępności Tatr po wejściu Polski i Słowacji do strefy Schengen i ograniczeń narzucanych turystyce przez przepisy TPN i TANAP. Oddzielną część stanowi podrozdział o specyfice turystyki w Tatrach – warunkach, z jakimi wędrowiec spotka się w górach, zagrożeniach itp. Przewodnik zamykają krótkie opisy ważniejszych miejscowości Podtatrza oraz atlas turystyczny Tatr w skali 1 : 50 000 z naniesionymi przebiegami opisanych tras.

20 z 40 tras zamieszczonych w przewodniku ma swój odpowiednik w komórce. Aplikacje po Tatrach na komórkę są doskonałym uzupełnieniem przewodnika i mapy drukowanej, zwiększają bowiem bezpieczeństwo i wygodę górskich wędrówek, m.in. dzięki możliwości śledzenia własnej pozycji GPS i wysyłania współrzędnych GPS SMS-em. Więcej o aplikacjach tatrzańskich: bezdroza.pl/tatry.html .

**Tatry. Polskie i Słowackie
Marek Zygmański, Natalia Figiel, Paweł Klimek,

Bezdroża Sp. z o.o.,
cena 29.90 zł.
**

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.