Fabryka Porcelany „Wałbrzych" dostarczy porcelanę do rezydencji prezydenta Białorusi. Już wcześniej używano tam serwisów naszej produkcji.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Prezydent Białorusi, Aleksander Łukaszenko, a także jego otoczenie będą jadali na porcelanie z Wałbrzycha. – Pełne wyposażenie do różnych rezydencji w tym pałacu prezydenckiego Aleksandra Łukaszenki zamówiła u nas firma Diplomaticzeskij Serwis – mówi Marek Błażków, prezes zarządu Fabryki Porcelany „Wałbrzych” S.A.
Kontrakt opiewający na kwotę 120 tysięcy złotych ma być zrealizowany jeszcze w maju. Na białoruskie salony trafią zatem różne fasony wyrobów naszej fabryki. Będą wśród nich między innymi serwisy: Luna i Maria Teresa. – W tych rezydencjach już od dawna była nasza porcelana, ale wygląda na to, że się już wytłukła – wyjaśnia prezes Błażków.
Fabryka planuje wykorzystać okazję i promować się na rynku białoruskim. W przyszłym tygodniu przedstawiciele Porcelany „Wałbrzych” wybierają się do naszego wschodniego sąsiada, aby ustalać szczegóły kontraktu z innym odbiorcą.
Rynek wschodni to od pewnego czasu nasz priorytet. Nie jest łatwy, ale są tam spore możliwości – tłumaczy prezes wałbrzyskiego zakładu.
Dodaje, że niedawno podpisali w Moskwie kontrakt na 120 – 140 tysięcy euro. Wcześniejszy zawarty na Ukrainie opiewa na ponad 500 tysięcy euro.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!