Bankowość dla całej rodziny

Materiał informacyjny Santander Bank Polska S.A.
Wiedza o finansach to element edukacji, o który powinni zadbać rodzice. Nie ma lepszego sposobu na nauczenie nastolatka zasad gospodarowania budżetem domowym, jak praktyczna nauka. Zakładając teraz Konto Jakie Chcę dla siebie i dla nastoletniego dziecka, rodzice mogą zyskać w promocji do 200 złotych rocznie i wprowadzić dziecko w świat dorosłych finansów.

Im wcześniej zadbamy o edukację finansową naszych pociech, tym lepiej. Zaprocentuje to w ich dorosłym życiu. Nasze dziecko za kilkanaście lat będzie wiedziało, jak zarządzać budżetem domowym. Pierwszym elementem tej edukacyjnej układanki jest oczywiście kieszonkowe. Już kilkulatki mają własne pieniądze – jeżeli nawet rodzice uznają, że są za małe na regularnie wypłacane kieszonkowe, to często dostają nawet dość pokaźne kwoty od rodziny przy okazji świąt czy urodzin. Nie bójmy się rozmawiać z dziećmi o pieniądzach, o wydatkach, oszczędzaniu, czy inwestowaniu. Dzięki temu będzie im łatwiej wkroczyć w dorosłe życie.
Warto wiedzieć, że zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego dzieci poniżej 13. roku życia nie mają zdolności do czynności prawnych. Oznacza to, że zawarte przez nie umowy kupna-sprzedaży są nieważne w świetle obowiązującego prawa. Nie dotyczy to drobnych zakupów o niewielkiej wartości, np. zakupów spożywczych, czy drobnych artykułów papierniczych lub zabawek. Jeżeli jednak sprzedawca bez naszej wiedzy i zgody sprzeda dziecku np. wartościowy sprzęt elektroniczny, umowa taka jest nieważna i możemy zakupiony przez nie sprzęt zwrócić do sklepu.

Finanse dla dzieci i młodzieży to jednak nie tylko kieszonkowe i skarbonka. Trzeba wprowadzić dziecko w świat usług i produktów finansowych, zwłaszcza że na rynku znajdziemy oferty skierowane specjalnie do młodzieży od trzynastego roku życia. Ułatwiają one młodym ludziom zrozumienie zasad gospodarowania pieniędzmi. Rodzicom natomiast dają kontrolę nad wydatkami dziecka.
Właśnie do rodzin z kilkunastoletnimi dziećmi skierowana jest oferta Santander Bank Polska. Konto Jakie Chcę dla dorosłych oraz Konto Jakie Chcę dla młodych to wygodny i nowoczesny produkt bankowy, z licznymi funkcjami ułatwiającymi zarządzanie finansami, umożliwiający wykonywanie wszystkich niezbędnych operacji elektronicznych. Oba konta możemy założyć zdalnie, w dowolnym momencie, siedząc na domowej kanapie. Użytkownicy konta mogą płacić telefonem, BLIKIEM oraz zegarkiem. Tę wygodę użytkowania i elektroniczne kanały komunikacji z pewnością doceni młodzież, swobodnie poruszająca się w wirtualnym świecie.

Rodzicom będzie się opłacało realizować wszystkie codzienne operacje finansowe za pośrednictwem Konta Jakie Chcę choćby dlatego, że mogą liczyć na nagrodę w promocji w wysokości do 200 zł. Jednak to nie wszystko. Jeśli będą z Konta Jakie Chcę płacić za domowe rachunki, mogą w standardowej ofercie otrzymać zwrot do 300 złotych rocznie. Po założeniu konta dla dorosłych, rodzice po zalogowaniu do bankowości internetowej Santander Internet mogą samodzielnie założyć konto dla dziecka. Prowadzenie konta do aż 26 roku życia jest bezpłatne. Przelewy na konto dziecka możemy dokonywać BLIKIEM. – Konto dla nastolatka to wygoda zarówno dla niego, jak i rodzica. Młodzi ludzie najchętniej płacą kartą lub telefonem za różne zakupy w sklepach stacjonarnych. Na przykład podczas tegorocznych wakacji statystyczny nastolatek użył karty Santander Bank Polska aż 26 razy, wydając 540 zł – mówi Anna Kaczmarek, dyrektor departamentu klienta indywidualnego w Santander Bank Polska.

Rodzice mogą wpłacać na konto dziecka kieszonkowe, a także zasilić je, gdy zajdzie nagła potrzeba. Co ważne, rodzice mają wgląd w finanse nastolatka, dzięki czemu mogą uczyć go oszczędzania i odpowiedzialnego podejścia do pieniędzy.

Nastolatki do obsługi konta potrzebują wyłącznie aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym. Jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że ta grupa wiekowa w zasadzie nie rozstaje się ze swoim smartfonem, a z obsługą aplikacji radzi sobie lepiej niż rodzice, możemy w ciemno założyć, że nasze dziecko doceni takie rozwiązanie. Przez aplikację mobilną można płacić BLIKIEM i kupić bilety komunikacji miejskiej. Rodzice mogą wygodnie przekazywać dziecku elektroniczne kieszonkowe, a także błyskawicznie zasilić rachunek w nagłej sytuacji.

Nasze pociechy mogą korzystać ze wszystkich niezbędnych funkcji konta bankowego bez opłat. Nie zapłacą prowizji za przelewy natychmiastowe i na numer telefonu BLIK oraz za wypłaty ze wszystkich bankomatów kartą Dopasowaną i BLIKIEM. Konto Jakie Chcę dla nastolatków to bezpieczne i nowoczesne narzędzie, które pomoże nam nauczyć dzieci zarządzania pieniędzmi, oszczędzania i odkładania na swoje cele i marzenia.

Materiał oryginalny: Bankowość dla całej rodziny - Polska Times

Dodaj ogłoszenie