Bielawa: Bielawianka zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego

Drużyna w Bielawy pokonała w finale aż 5:1 Iskrę Bagietkę Jaszkowa Dolna.

Piłkarze w Bielawy zwyciężyli w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. W finałowym meczu Bielawianka, która jest liderem tabeli klasy okręgowej, pokonała na własnym boisku 5:1 inny zespół tej klasy rozgrywkowej – Iskrę Bagietkę Jaszkowa Dolna. Gospodarze już do przerwy prowadzili 3:0. Najpierw gola w 33 minucie strzelił Tomasz Boczkowski, później w 38 minucie trafienie zaliczył Rafał Góral i tuż przed zmianą stron (44 min) bramkarza gości znowu pokonał Boczkowski. Po przerwie, w 48 minucie do siatki trafił zawodnik Bielawianki, Jarosław Rapacz, a na 5:0 wynik podwyższył w 60 minucie Mateusz Peroński. Honorowego gola dla gości zdobył Kamil Matusik. Teraz przed zwycięzcami półfinał wojewódzki Pucharu Polski. Bielawianka zmierzy się w nim ze zwycięzcą którejś z par: Twardy Świętoszów – Chrobry Nowogrodziec, Polonia Trzebnica – Pogoń Oleśnica lub Kuźnia Jawor – Miedź II Legnica i Sparta Grębocice.