MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

BIELAWA GÓRNA. Prezent nie zmieścił się pod dachem

(KAB)
– Jeśli będziemy mieli materiały, nową remizę wybudujemy sami. Damy radę – zapewnia w imieniu starszych i młodszych kolegów Daniel Moczydlak. FOT. JANUSZ PAWUL
– Jeśli będziemy mieli materiały, nową remizę wybudujemy sami. Damy radę – zapewnia w imieniu starszych i młodszych kolegów Daniel Moczydlak. FOT. JANUSZ PAWUL
Strażacy zbierają pieniądze na rozbudowę wiejskiej remizy Przez 60 lat strażacy z Bielawy Górnej czekali na samochód. Gdy już go mają, nie ma gdzie wstawić auta, bo wiejska remiza jest za mała.

Strażacy zbierają pieniądze na rozbudowę wiejskiej remizy

Przez 60 lat strażacy z Bielawy Górnej czekali na samochód. Gdy już go mają, nie ma gdzie wstawić auta, bo wiejska remiza jest za mała.
Kilkunastoletniego jelcza, wycofanego ze służby w państwowej straży pożarnej w Bogatyni, druhowie dostali we wrześniu ub. r. Przyczynił się do tego artykuł w „Słowie Polskim•Gazecie Wrocławskiej”. Opisywaliśmy w nim perypetie ochotników, którzy do pożarów wyjeżdżali konną bryczką, podczepianą do ciągnika.
Problem polega na tym, że jelcz jest za duży – nie mieści się w remizie. – Do tej pory mieliśmy tu jedynie dwie bryczki i miejsca wystarczało. Teraz musimy rozbudować remizę – wyjaśnia Marian Świderski, naczlenik bielawskiej OSP.
Na robudowę nie ma pieniędzy. Na działalność w całym 2006 roku strażacy dostali z budżetu gminy jedynie 6,5 tysiąca złotych. Jak szacują ochotnicy, na rozbudowę remizy potrzebują okołó 60 – 80 tysięcy złotych. Tyle pochłonie przygotowanie projektu i zakup materiałów.

Strażacy rozesłali ponad 80 pism do największych zakładów pracy i instytucji w regionie.
– Wszystkie prace budowlane wykonamy sami, liczymy na przychylność firm – mówi Marian Świderski z OSP.

Podajemy numer konta
Kto chciałby wesprzeć druhów ochotników z Bielawy Górnej, może dokonać wpłaty na ich konto w Banku Spółdzielczym w Pieńsku, nr: 12 8382 0001 0000 4037 2000 0010

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto