Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Bielawa: Wizyta, która da pracę

MM
Burmistrz Bielawy gościł delegację Polskiej Agencji Inwestycji Zagranicznych, z wiceprezesem Markiem Łyżwą na czele. Do Bielawy zawitał również prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Mirosław Greber oraz radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Marek Dyduch.

Zdajemy sobie sprawę, że musimy przyciągnąć do Bielawy dużego inwestora, który podobnie jak zrobiło to ACE RICO, stworzy kolejne miejsca pracy. Stąd zakończone sukcesem starania o utworzenie podstrefy ekonomicznej, a teraz działania w kierunku znalezienia firmy, która jako pierwsza zainwestuje w naszej podstrefie. - powiedział burmistrz Ryszard Dźwiniel. Istotną częścią spotkania była wizyta w koreańskim przedsiębiorstwie ACE RICO POLAND. Prezes koncernu Kye Soo Park wyraził zadowolenie, że jego firma postanowiła zainwestować w Bielawie oraz mocno chwalił współpracę firmy z władzami miasta. Tak dobra rekomendacja zagranicznego przedsiębiorcy jest bardzo istotna podczas starań o kolejnych inwestorów – powiedział prezes PAIZ-u Marek Łyżwa. Bielawa ma ogromny potencjał, wiele atutów i co ważne przychylną biznesowi administrację. Myślę, że jest duża szansa aby przy naszej pomocy udało się sprowadzić do Bielawy strategicznego inwestora – dodał prezes Łyżwa.
Z kolei po wizytacji terenów bielawskiej podstrefy ekonomicznej oraz Bielawskiego Parku Przemysłowego (obszar wewnątrz nowej obwodnicy), swoją pozytywną opinię na temat możliwości inwestycyjnych Bielawy, wyraził również prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Mirosław Greber. Kolejne, już bardziej wiążące spotkanie w tym samym gronie odbędzie się we wrześniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto