Bielawa: Wypływały medale

Pływaczki ze Szkoły Podstawowej nr 10 zwyciężyły w finale Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W sumie do walki o medale stanęło 6 najlepszych sztafet z Dolnego Śląska. Nasze zawodniczki wygrały zawody w znakomitym stylu, ponieważ uzyskały swoje najlepsze wyniki w sezonie, a wszystkie sztafetowe zmiany wykonały perfekcyjnie. Złote medale zdobyte w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, to efekt systematycznej pracy zawodniczek na treningach, a także dobrego szkolenia nad którym czuwają trenerzy Mariusz Tyrcha i Michał Andrzejewski.
Warto dodać, że choć była to pierwsza wygrana naszych pływaczek w zawodach tej rangi, to dziewczęta były już medalistkami finałów w latach 2009 i 2010. Zajęły wtedy 2 i 3 miejsce.