Bielawa: Wypływały złoto

mm
Podczas Ogólnopolskich Zawodów do lat 13 w pływaniu synchronicznym zawodniczki LUKS Aquarius Bielawa zdobyły aż trzy medalowe pozycje.

W zawodach brało udział 79 dziewcząt reprezentujących kluby z Bielawy, Wrocławia, Leszna, Poznania, Śremu i Bydgoszczy. Nasze dziewczynki kolejny raz udowodniły, że są bezkonkurencyjne.

Złote medale za najlepszy Duet (Marta Bukowska, Natalia Winiarska) oraz Team (Julia Adamczyk, Katarzyna Bełtowska, Joanna Bełtowska, Marta Bukowska, Arleta Nita, Justyna Socha, Hanna Wanszewicz, Natalia Winiarska).

Srebrny medal w kategorii Duety wywalczyły również zawodniczki z Bielawy (Arleta Nita, Hanna Wanszewicz). W tej kategorii Bielawianki zdeklasowały duet z klubu SP6 z Poznania – różnica między 2 a 3 miejscem wynosiła aż 4 punkty.

Złote i srebrne medalistki, to zawodniczki trenujące w zespole najdłużej, bo od ponad 5 lat, jednakże wyniki ich młodszych stażem koleżanek, pozwalają patrzeć w przyszłość z optymizmem. Natalia Buganiuk i Justyna Socha zajęły 4 miejsce (na startujących 12 duetów) a zespół drugi z Bielawy (Natalia Buganiuk, Paulina Gołębiowska, Anna Jeżak, Ewa Miszczuk, Agata Ogórek, Natalia Słomian, Ewa Szeremeta) – zajął 4 miejsce na 11 startujących Teamów. To sukcesy, których należy klubowi zdecydowanie pogratulować.

Trenerkami synchronek z Bielawy są: Magdalena Szymczykiewicz oraz Anna Mikołajczak, oprawę muzyczną układów tworzy Jacek Wanszewicz a stroje oraz przygotowanie do zawodów to zasługa rodziców zawodniczek