Dark Dog Górnik nie awansował

Koszykarze Dark Doga Górnika Nowe Miasto Wałbrzych muszą do następnego sezonu odłożyć marzenia o awansie do II ligi. Drużynie założonej przed tym sezonem nie udało się bowiem zająć co najmniej drugiego miejsca w połfinałowym turnieju w Żorach, i nie wywalczyła ona awansu do rozgrywki finałowej o promocję na ten szczebel rozgrywek.

Wałbrzyszanie wygrali w Żorach jedno spotkanie, a dwa razy schodzili z parkietu pokonani. Ostatecznie uplasowali się na trzeciej pozycji. Podopieczni trener Ewy Smaglińskiej zaczęli jednak turniej znakomicie i po dobrym meczu pokonali 84:76 (19:17, 20:16, 20:12, 25:31) AZS Politechnika Rzeszów. Dark Dog Górnik broniąc na całym boisku sparaliżował poczynania rywali, a Łabiak i Kołodziej „dziurawili” co chwilę ich kosz. W efekcie ten pierwszy zdobył w meczu 29, a drugi 24 punkty. Wałbrzyszanie prowadzili momentami różnicą kilkunastu punktów, a rywale część strat odrobili dopiero w ostatniej kwarcie. Niestety w kolejnym spotkaniu było znacznie gorzej. W pojedynku z Siemaszką Piekary naszym koszykarzom zabrakło skuteczności i popełniali sporo strat. W efekcie ulegli rywalom 55:63 (14:18, 13:13, 15:15, 13:17), a w tym pojedynku najwięcej punktów dla wałbrzyszan zdobył Łabiak – 15.
Po tej porażce awans Dark Dogowi Górnikowi mogło dać jeszcze tylko zwycięstwo nad gospodarzami turnieju – Hawajskimi Koszulami Żory. Niestety wałbrzyszanie przegrali 64:78 (16:20, 31:17, 13:21, 14:20), chociaż do przerwy utrzymywał się remis 37:37. Później lepiej radzący sobie zwłaszcza w walce na tablicach gospodarze „odjechali”.