Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - Victoria Górnik Wałbrzych 73:77

Wałbrzyszanom nie pomogła pogoń w ostatniej kwarcie i przegrali na własnym boisku z MOSiR - em Krosno drugi mecz play-out 73:77.

Po tym spotkaniu można śmiało powiedzieć, że tradycji stało się zadość. W tym sezonie bowiem pojedynki pomiędzy ekipami z Wałbrzycha i Krosna kończyly sie zawsze zwycięstwami gości. Tak było i tym razem. Druzyna z Krosna prowadziła w Wałbrzychu od pierwszej kwarty. Na początku ostatniej odsłony już nawet 20 punktami (66:46).
Od tego momentu zaczął się jednak szaleńczy pościg ekipy trenera Arkadiusza Chlebly. W efekcie doszło do dramatycznej końcówki. Wałbrzyszanom jednak zabrakło czasu i teraz decydujący o pozostaniu w pierwszej lidze pojedynek rozegrają 7 kwietnia w Krośnie. Najwięcej punktów dla Victorii Górnika zdobył Sławomir Buczyniak - 23, a dla zwycięskiej ekipy, Piotr Pluta - 19
Relacja:
W Wałbrzychu zaczyna się drugi mecz play-out pomiędzy Victorią Górnikiem a MOSiR-em Krosno. Wałbrzyszanie wyszli na parkiet piątką: Buczyniak, Wróbel, Grzywa, Sterenga, Józefowicz. Trener gości wypuścił na parkiet: Deję, Eckę, Ożóga, Plutę i Michalskiego
- 5 minuta I kwarty Victoria Górnik MOSiR - 8:4
- 8 minuta I kwarty Victoria Górnik - MOSiR 11:13
- po I kwarcie Victoria Górnik Wałbrzych - MOSiR Krosno 16:19
- 3 minuta II kwarty Victoria Górnik - MOSiR 20:22
- 5 minuta II kwarty victoria Górnik MOSiR 20:27
- 8 minuta II kwarty Victoria Górnik - MOSiR 26:29
MOSiR Krosno wygrał drugą kwartę 17:15 i po 20 minutach meczu w Wałbrzychu prowadzi z Victorią Górnikiem 36:31 Dla gości najwięcej punktów zdobył dotąd Piotr Pluta - 9. Dla wałbrzyszan Sławomir Buczyniak - 8
- 3 minuta III kwarty Victoria Górnik - MOSiR 34:4
- 6 minuta III kwarty Victoria Górnik - MOSiR 36:53
MOSiR wygrał trzecią kwartę 26:15 i prowadzi w Wałbrzychu z Victorią Górnikiem 62:4
- 6 minuta IV kwarty Victoria Górnik MOSiR 61:7
- 9 minuta IV kwarty Victoria Górnik blyskawicznie odrabia straty i przegrywa z MOSiR - em już tylko 67:72
- 11 sekund do konca victoria Górnik MOSiR 73:74