Dobra passa WSSE Invest-Park

Redakcja
Udostępnij:
Trwa dobra passa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

Tylko w 2011 roku wartość pozyskanych inwestycji w WSSE sięgnęła półtora miliarda złotych. Dodatkowo – ponad 1200 miejsc pracy zadeklarowanych w drugim półroczu i tylko w ostatnim kwartale 10 zezwoleń na prowadzenie działalności.

Inwestorzy chwalą sobie sprzyjającą atmosferę, profesjonalną obsługę i współpracę z lokalnymi samorządami.

– Nieustannie pracujemy, aby pozyskiwać nowych inwestorów. Dokładamy również wszelkich starań, aby otaczać ich opieką na każdym etapie dalszej współpracy – mówi Urszula Solińska-Marek, prezes WSSE „Invest-Park”.

Ostatnim ogromnym sukcesem jest inwestycja firmy Mando Poland Corporation – dużego koreańskiego koncernu z branży motoryzacyjnej. Buduje w Wałbrzychu pierwszą w Europie filię swojej firmy i rozgrzewa nadzieje wałbrzyszan na nowe miejsca pracy. I nic dziwnego. Do końca 2015 roku w fabryce Mando w Wałbrzychu znajdzie zatrudnienie około 300 osób.

Na terenie WSSE „Invest-Park” inwestują globalne korporacje , które szukają atrakcyjnych lokalizacji w Europie.

Bardzo często fabryka w Polsce jest pierwszą na kontynencie. To stała tendencja, ale ostatnio pojawiła się jeszcze jedna : coraz więcej lokalnych, polskich firm interesuje się przeniesieniem dotychczasowej działalności lub jej poszerzeniem na terenie WSSE.

To szansa na rozwój rodzimych przedsiębiorstw. Mają szansę nawiązać współpracę z potężnymi korporacjami i zdobywać nowe doświadczenie.

W związku z zainteresowaniem ofertą WSSE ze strony zagranicznych i polskich podmiotów zapadła decyzja o poszerzeniu jej obszaru. Obecnie do dyspozycji inwestorów pozostaje około 800 hektarów przygotowanego terenu . Bez wątpienia magnesem jest lokalizacja WSSE w centrum Europy i świetne skomunikowanie dzięki autostradzie A4 .

Każdy inwestor decydując się na realizację przedsięwzięcia w strefie może liczyć na zwolnienia podatkowe, granty z funduszy unijnych, a także na wykwalifikowanych pracowników. WSSE „Invest-Park”współpracuje z uczelniami wyższymi, aby profil kształcenia był dopasowany do potrzeb inwestorów i rynku.

– Nasza recepta na sukces to: duża aktywność promocyjna, otwarcie na potrzeby inwestora, ścisła z nim współpraca na każdym etapie realizacji inwestycji, profesjonalna oferta ze świetną lokalizacją, dobrym skomunikowaniem i dobrze przygotowanymi terenami pod inwestycje – dodaje Urszula Solińska-Marek, prezes WSSE.

To znajduje potwierdzenie w działaniach. W ostatnich miesiącach 2011 roku przedstawiciele WSSE uczestniczyli w Międzynarodowych Targach EXPO Real w Monachium i misjach gospodarczych w Chinach, Tajwanie, Indiach, Japonii i Korei.

Ponadto za działania na rzecz inwestorów WSSE „Invest-Park” jest nominowana do nagrody „Jakość Roku 2011".

Odpowiadając na potrzeby przedsiębiorców w połowie bieżącego roku zostanie zakończona budowa najnowocześniejszego biurowca w rejonie. Tam inwestorzy mogą umieścić siedziby swoich firm, a także prowadzić działalność objętą zezwoleniem. W biurowcu dostępne będą również doskonale wyposażone sale konferencyjne i powierzchnie przeznaczone m.in. pod centra usług. W budynku będzie mieścić się jednocześnie nowa siedziba WSSE.

Równie ważnym jest fakt, że WSSE „Invest-Park” angażuje się w życie lokalnej społeczności. Współorganizuje prestiżowe wydarzenia w rejonie. Wspiera potrzebujących, a szczególnie dzieci. Ponadto WSSE wspiera działania związane z organizacją seminariów i konferencji naukowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie