Drugoligowe derby Dolnego Śląska dla Górnika

PG
Górnik Wałbrzych - MKS Oława 2:0 (1:0)

Piłkarze Górnika Wałbrzych wygrali 2:0 drugoligowe derby Dolnego Śląska. Podopieczni trenera, Roberta Bubnowicza pokonali na swoim stadionie 2:0 MKS Oława.

Gola dającego wałbrzyszanom prowadzenie, zdobył w 18. min. Grzegorz Michalak. Po rzucie rożnym lekko trącił nogą piłkę i ta znalazła się w siatce. Pierwsza połowa meczu była jednak bardzo wyrównana i MKS też miał swoje okazje do zdobycia gola. Najlepszą w 23. min. kiedy po uderzeniu Dawida Lipińskiego piłka znalazła się w bramce Górnika. Sędzia jednak uznał, że gol został zdobyty z pozycji spalonej. Bramki dającej remis zatem nie było, ale w 37. min. Dominik Radziemski mógł podwyższyć wynik na 2:0. Młody wałbrzyszanin znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, jednak posłał piłkę obok bramki. Prowadzenie 1:0 Górnika utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron drużyna z Oławy osiągnęła lekką przewagę. Z czasem było też coraz bardziej nerwowo, na boisku i na trybunach. Kibice wymieniali się wyzwiskami, doszło nawet do krótkiego spięcia fanów Górnika z policją, a piłkarze „nie oszczędzali kości”. Sędzia odgwizdał sporo fauli i pokazał sporo kartek. W tym w 80. min. drugą, a w efekcie czerwoną Lipińskiemu i MKS grał od tego momentu w osłabieniu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 82. min Marcin Morawski ładnym strzałem z 17 metrów ustalił wynik meczu.

Górnik Wałbrzych – MKS Oława 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Grzegorz Michalak (18), 2:0 Marcin Morawski (82)

Żółte kartki: D. Michalak, Sawicki, Zinke - Górnik oraz Wejerowski, Kalinowski, Kiełbasa, Łodyga, Lipiński, Kozioł - MKS
Czerwona kartka: Lipiński (80) - MKS

Górnik: Jaroszewski, D. Michalak, Wojtarowicz, Orzech, G. Michalak, Sawicki (81 Sobczyk), Morawski, Wepa, Radziemski (88 Zieliński), Moszyk, Zinke.