MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dzierżoniów - drogi do remontu

RED
W związku ze złym stanem dróg wojewódzkich znajdujących się na terenie powiatu dzierżoniowskiego, zarząd powiatu zorganizował spotkanie, w którym uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele policji, firm wydobywczych oraz osoby odpowiedzialne za stan techniczny i remonty dróg.

Jednym z głównych, poruszanym na spotkaniu, tematem był stan techniczny drogi nr 382 w Piławie Dolnej. Ubytki w tej drodze są tak duże, że nie pozwalają na normalne eksploatowanie tej trasy. Samochody nią uczęszczające powodują hałas i drgania uciążliwe dla mieszkańców. Wstrząsy często doprowadzają do pęknięcia ścian budynków znajdujących się w bliskiej odległości drogi. Na spotkaniu dyrektor ds. Utrzymania Infrastruktury z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei - Jacek Baszczyk – poinformował, że nowa nawierzchnia na tej drodze, na odcinku ok. 2,3 km, zostanie wykonana na początku maja tego roku.
Do tego czasu Zarząd Dróg Powiatowych będzie wykonywał cząstkowe naprawy nawierzchni. Z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców starosta dzierżoniowski
polecił dyrektorowi Zarządu Dróg Powiatowych podjęcie niezwłocznych prac remontowych na drodze w Piławie Dolnej. Do chwili kiedy warunki pogodowe na to pozwolą, ubytki w drodze będą łatane masą na zimno. Kiedy tylko pojawi się taka możliwość, prace będą prowadzone przy użyciu masy na gorąco.
Działania te nie są rozwiązaniem długotrwałym, ale do czasu całkowitego remontu, znacznie wpłyną na bezpieczeństwo osób poruszających się drogą nr 382.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto