Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dzierżoniów: o drogach , turystyce i promocji powiatu

RED
Kształcenie zawodowe, turystyka oraz promocja powiatu były głównymi tematami omawianymi przez radnych powiatu dzierżoniowskiego na ostatniej sesji.

Pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu dokonali diagnozy kierunków kształcenia kadr małych i średnich przedsiębiorstw w 6 powiatach byłego województwa wałbrzyskiego. Wyniki tych badań zaprezentował koordynator projektu dr Bartłomiej Jefmański. Analiza pokazała, że monitoring rynku pracy pozwala w lepszym stopniu planować nowe kierunki kształcenia wprowadzane do szkół. Badania wykazują również, że przyszli absolwenci niechętnie łączą naukę z praktyką zawodową czy pracą sezonową.
W dalszej części Strategię Rozwoju Turystyki w Powiecie Dzierżoniowskim i promocję powiatu omówiła Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie – Katarzyna Złotnicka. Powiat dzierżoniowski stara się ściśle współpracować z okolicznymi gminami w zakresie promowania atrakcji turystycznych naszego terenu. Na sesji obecny był burmistrz Pieszyc – Mirosław Obal, który podkreślał, że największą atrakcją turystyczną naszych terenów jest pasmo Gór Sowich. Dlatego w tym roku powiat dzierżoniowski wyremontuje drogi, które poprowadzą bezpośrednio do Gór Sowich.
Na zakończenie spotkania sprawozdanie z działalności Zarządu przedstawił starosta Janusz Guzdek. W swoim wystąpieniu wskazał miesiąc kwiecień jako planowy termin zakończenia II etapu przebudowy ul. Ostroszowickiej. W kwestii dróg poruszał, także temat trasy z Dzierżoniowa do Bielawy, której wykonawca 14 kwietnia będzie miał pierwszą rozprawę sądową: – Jeśli dojdzie do ugody wykonawca w niedługim czasie w ramach gwarancji sfrezuje starą i położy nową nawierzchnię – mówił starosta. – Na razie, od 24 marca, wykonawca prowadzi na tym odcinku naprawy cząstkowe – dodaje. Na zakończenie swojego wystąpienia, po zapytaniu jednego z radnych, starosta wyjaśnił plany powiatu dotyczące szkół ponadgimnazjalnych: – Po rozmowach burmistrz Bielawy odstąpił od przejęcia gimnazjum mieszczącego się w budynku Zespołu Szkół w Bielawie – mówił starosta. – Dementując pojawiające się plotki, powiat dzierżoniowski nie zamierza likwidować żadnej szkoły ponadgimnazjalnej znajdującej się na naszym terenie. Wręcz przeciwnie, dążymy do stałego ich rozwoju i promocji – dodał.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy ubezpieczanie upraw zyskuje na popularności?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto