Górnik PWSZ Wałbrzych - Polonia Słubice 1:0 (zdjęcia)

PG, Fot. Dariusz Gdesz
W Wałbrzychu Górnik PWSZ, beniaminek II ligi pokonał po ciężkim meczu 1:0 Polonię Słubice. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w 89 minucie z rzutu wolnego Marcin Morawski.

W Wałbrzychu przed chwilą zaczęło się spotkanie II ligi pomiędzy Górnikiem PWSz, a Polonią Słubice. Górnik zaczął w składzie: Jaroszewski, Kłak , Wojtarowicz, Przerywacz, Dariusz Michalak, Grzegorz Michalak, Rytko, Morawski, Wepa, Zinke, Janik. Polonia wyszła na boisko jedenastką: Laskowski, Marcinkowski, Marciniak, Posmyk, Klimczak, Szyszka, Bejuk, Wojciechowski, Więckowski, Oliveira, Pawłowski
8 minuta - kontra Górnika, ale bramkarz gości broni. Mecz rozgrywany jest w strugach deszczu
13 minuta - strzela Zinke, ale piłka ląduje w bocznej siatce bramki gości. Wynik nadal 0:0
15 minuta - ładny strzał Zinke w lewy róg bramki Polonii, ale bramkarz gości wybija piłkę na rzut rożny
20 minuta - głową strzela Posmyk i piłka odbija się od poprzeczki bramki Górnika. Wynik ciągle 0:0
23 minuta - Morawski z rzutu wolnego z 30 metrów posyła piłkę tuż obok bramki gości
27 minuta - zakotłowało się pod bramką Górnika. Strzelał Więckowski i dobijał Klimczak. Udanie interweniował jednak Jaroszewski, a dobitka trafiła w boczną siatkę bramki.
29 minuta - żółta kartka dla Marciniaka (Polonia)
31 minuta - Grzegorz Michalak strzela obok bramki
39 minuta - Polonia, która początkowo rzadko wychodzila z własnej polowy, od kilku minut przejęła inicjatywe i coraz groźniej atakuje. Wynik nadal jednak 0:0
Koniec pierwszej połowy. Po 45 minutach Górnik PWSZ remisuje u siebie z Polonią Słubice 0:0. Goście, którzy początkowo trzymali się własnej polowy, z czasem zaczeli coraz śmielej atakować. Najlepszą okazję do strzelenia bramki miał w tej częsci meczu Paweł Posmyk, po którego strzale głową pilka odbila się od poprzeczki bramki Górnika PWSZ
Zaczęła się druga połowa meczu. W Górniku jedna zmiana - Za Janika wszedł Moszyk. W ekipie Polonii bez zmian
52 minuta - po dośrodkowaniu w pole karne Polonii Moszyk minimalnie minął się z pilką. Wynik nadal 0:0
55 minuta - Zinke umieszcza piłkę w siatce, ale jest na pozycji spalonej i wynik nadal 0:0
59 minuta - Rytko lekki i inecelny strzał i pilka wędruje obok bramki gosci
61 minuta - Ladne dośrodkowanie Moszyka i po strzale Zinke piłka minimalnie mija bramkę Polonii
63 minuta - zmiana w Górniku - za G. Michalaka wszedł Konarski
65 minuta - zmiana w Polonii - za Pawłowskiego wszedł Stefanowicz
67 minuta - lekki strzał glową Moszyka i b ramkarz nie ma problemow z obroną. Wynik nadal 0:0
68 minuta - zmiana w Polonii - Za Klimczaka wszedł Jankowski
70 minuta - strzał Konarskiego glową, ale bramkarz gości broni
72 minuta - Górnik osiągnął przewagę i atakuje coraz groźniej
74 minuta - bramkarz gości wybija pilke zmierzajaca w okienko po strzale Morawskiego
75 minuta - zmiana w Polonii - za Marciniaka wszedł Skokowski
77 minuta - żółta kartka dla Bejuka
79 minuta - rzut wolny dla Górnika i piłka odbija się od poprzeczki, później od linii bramkowej, ale nadal wynik jest 0:0
83 minuta - zółta kartka dla Więckowskiego - trwa napór Górnika, ale bramki ciagle nie padaja
89 minuta - po rzucie wolnym Morawskiego pilka trafia do bramki gości i Górnik PWSZ prowadzi 1:0
91 minuta - Jaroszewski świetnie broni. Piłka po strzele gości zmierzała pod poprzeczkę. Nadal Górnik PWSz prowadzi 1:0
93 minuta - zmiana w Górniku - za Moszyka wszedł Majka
95 minuta - koniec meczu. Górnik PWSZ wygrał z Polonią Słubice 1:0