18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Górnik PWSZ Wałbrzych - Promień Żary 2:2 (ZDJĘCIA Z MECZU)

W Wałbrzychu w spotkaniu inaugurującym rundę wiosenną lider III ligi, Górnik PWSZ zremisował 2:2 z Promieniem Żary. Podopieczni trenera Roberta Bubnowicza mieli w tym spotkaniu zdecydowaną przewagę, ale do przerwy stracili dwie bramki po kontrach gości, a po zmianie stron zdołali jedynie doprowadzić do wyrównania

Górnik PWSZ Wałbrzych 2 (0)
Promień Żary 2 (2)
Bramki: 0:1 Patyna (10), 0:2 Czyżyk (33), 1:2 Janik (52), 2:2 Konarski (75)

Górnik PWSZ: Jaroszewski, D. Michalak, Wojtarowicz, Przerywacz, Majka, Wepa (15 Tobiasz), Morawski, G. Michalak, Zinke, Misan (46 Konarski), Janik.

Promień: Kowalczyk, Tobiasz, Wojciechowski, Hanclich, Świdkiewicz, Arkuszewski (84 Piskuła), Dewo, Łazar, Frydlewicz (59 Bryjak), Patyna (90 Błoński), Czyżyk (77 Wójtowicz).

Żółte kartki: Tobiasz i Łazar (Promień)

RELACJA:

W Wałbrzychu piłkarze liderującego w tabeli III ligi Górnika PWSZ rozpoczęli spotkanie z 13 w stawce Promieniem Żary. To pojedynek inaugurujący rundę rewanżową sezonu.

Wałbrzyszanie wyszli na boisko w składzie: Jaroszewski, D. Michalak, Wojtarowicz, Przerywacz, Majka, G. Michalak, Morawski, Wepa, Zinke, Misan, Janik. Goście rozpoczęli pojedynek w zestawieniu: Kowalczyk, Tobiasz, Wojciechowski, Hanclich, świdkiewicz, Arkuszewski, Dewo, Łazar, Frydlewicz, Patyna, Czyży.

- W 10 minucie bramkę dla Promienia zdobył Patyna i goście prowadzą 1:0
- 28 minuta Grzegorz Michalak strzela z rzutu wolnego z 17 metrów minimalnie obok bramki gości
- 33 minuta bramkę dla Promienia strzela Czyżyk i jest 2:0 dla przyjezdnych

W Wałbrzychu po pierwszej połowie wynik jest sensacyjny. Lider tabeli - Górnik PWSZ przegrywa z zajmującym 13 pozycję Promieniem Żary 0:2. Podopieczni trenera Roberta Bubnowicza mieli w pierwszych 45 minutach lekką przewagę, ale nie mogli stworzyć sobie groźnych sytuacji strzeleckich. Goście natomiast skutecznie wykończyli dwa kontrataki.

Zaczyna się druga połowa meczu w Wałbrzychu. Trener Górnika PWSZ dokonał jednej zmiany - Damiana Misana zastąpił Bartosz Konarski. To druga zmiana w zespole gospodarzy. Wcześniej w 15 minucie za kontuzjowanego Wepę wszedł Tobiasz. Promień gra na razie bez zmian.

- 51 minuta - Dominik Janik wykorzystuje dośrodkowanie z rzutu rożnego, uderza piłkę celnie głową i Górnik PWSZ przegrywa z Promieniem Żary juz tylko 1:2