Górnik PWSZ Wałbrzych przegrał mecz w Czechach

Przygotowujący się do rundy rewanżowej sezonu piłkarze liderującego w trzeciej lidze Górnika PWSZ Wałbrzych rozegrali kolejny mecz sparingowy.

Wałbrzyszanie, którzy aktualnie przebywają na obozie treningowym w Świeradowie-Zdroju ulegli w Czechach 2:3 zespołowi tamtejszej IV ligi – Fotbal Ćeski Dub. Jak podkreśla trener Robert Bubnowicz jego zespół był w tym spotkaniu lepszy, chociaż nie odzwierciedla tego wynik. Piłkarze Górnika PWSZ przeważali, jednak nie dopisało im szczęście (między innymi piłka trafiała w poprzeczkę po strzałach Marcina Morawskiego, Dominika Janika i Daniela Zinke), a do tego popełniali błędy w obronie. Czesi objęli prowadzenie już w 9 minucie, ale do przerwy był remis 1:1 bo w 17 minucie wyrównującego gola strzelił Zinke, czeski zawodnik testowany w Górniku PWSZ. Wykorzystał on dobre podanie od Marcina Morawskiego. Do kolejnego remisu w tym spotkaniu (2:2) doprowadził już sam Morawski, kiedy w 66 minucie posłał piłkę do siatki z rzutu wolnego. Gola, który ustalił wynik meczu zdobył w 75 minucie piłkarz Fotbal Ćesky Dub, Josef Nemec.

Fotbal Cesky Dub 3 (1)
Górnik PWSZ Wałbrzych 2 (1)

Bramki: 1:0 Josef Nemec (9), 1:1 Daniel Zinke (17), 1:2 Zdenek Suchomel (63), 2:2 Marcin Morawski (66), 2:3 Josef Nemec (75)

Górnik PWSZ: Jaroszewski, Michalak, Przerywacz, Wojtarowicz, Majka, Rytko, Wepa, Morawski, Zinke, Janik, Moszyk oraz Wodzyński, Konarski, Smoczyk, Orzech, Starczukowski, Ciołek, Łaski, Piątek