Górnik PWSZ Wałbrzych wygrał w Dzierżoniowie z Lechią

PG
Udostępnij:
Przygotowujący się do rundy rewanżowej piłkarze trzecioligowego Górnika PWSZ Wałbrzych pokonali w Dzierżoniowie 5:0 (2:0) miejscową, Lechię.

Wałbrzyszanie, którzy są liderem trzeciej ligi mieli w tym towarzyskim spotkaniu olbrzymią przewagę nad występującymi w czwartej lidze gospodarzami. Wyrównana walka trwała tylko przez pierwszych, 20 minut. Później przewaga bardzo dobrze grających podopiecznych trenera Roberta Bubnowicza rosła z minuty na minutę. Pierwszą bramkę zdobył strzałem głową w 30 minucie Bartosz Konarski, który wykorzystał dośrodkowanie Marcina Morawskiego. Sześć minut później Piotr Przerywacz nie wykorzystał rzutu karnego, ale wałbrzyszanie do przerwy wygrywali 2:0 bo w 39 minucie Daniel Zinke przejał piłkę po złym zagraniu obrońców Lechii i umieścił ja w siatce uderzeniem z 18 metrów. Po zmianie stron gole dla Górnika PWSZ zdobyli jeszcze: Damian Misam (57 min), Marcin Morawski (65 min), i drian Moszyk (70 min).
Górnik PWSZ: Jaroszewski, D. Michalak, Przerywacz, Łaski, Majka,G. Michalak, Zinke, Morawski, Wojtarowicz, Misan, Konarski, oraz Rytko, Smoczyk, Moszyk, Ciołek