Górnik Wałbrzych uratował remis i jest liderem tabeli

Paweł Gołębiowski
Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)

Piłkarze Górnika Wałbrzych zremisowali na wyjeździe 1:1 z Orłem Ząbkowice Śląskie. Był to ostatni mecz ligowy wałbrzyszan w 2018 roku. Zespoły IV ligi będą bowiem miały teraz zimową przerwę w rozgrywkach sezonu 2018/2019.

Górnik dzięki remisowi w Ząbkowicach Śląskich będzie zatem do marca przyszłego roku liderem tabeli. Zespół trenera Jacka Fojny zrównał się bowiem punktami z dotychczasowym liderem Śląskiem II Wrocław (a że w bieżących rozgrywkach wygrał z wrocławianami, to on prowadzi).
Wrocławianie jednak swój mecz ostatniej kolejki w 2018 roku, z GKS-em Mirków/Długołęka, przełożyli na 9 marca. Można spodziewać się, że po nim odzyskają przodownictwo.

Na razie lideruje Górnik. Niewiele jednak brakował, żeby wałbrzyszanie tej pozycji nie zajęli. Mecz z Orłem był bowiem dla nich bardzo trudny. Stracili bramkę już w 16. minucie i do przerwy przegrywali 0:1. Do tego pojedynek był bardzo wyrównany. Kiedy w 56. minucie czerwoną kartkę zobaczył Jan Rytko i opuścił boisko, wydawało się, że Górnikowi punkty uciekną. Wałbrzyszanie jednak nie rezygnowali. Pomimo osłabienia atakowali, i w 69. minucie Damian Chajewski zdobył gola dającego wałbrzyszanom jeden punkt i pozycję lidera.

Inne mecze kolejki:

GKS Mirków/Długołęka – Śląsk II Wrocław (przełożony na 9 marca), Orzeł Prusice – Bielawianka Bielawa 1:1, Polonia-Stal Świdnica – Piast Nowa Ruda (przełożony na 16 marca), Nysa Kłodzko – MKP Wołów 5:2, Unia Bardo – Zjednoczeni Żarów (przełożony na 9 marca), Piast Żerniki (Wrocław) – Polonia Trzebnica 1:1.

Kościoły zdrowego ciała, siłownie obeszły przepisy

Materiał oryginalny: Górnik Wałbrzych uratował remis i jest liderem tabeli - Wałbrzych Nasze Miasto