Intermarche Zastal Zielona Góra - Victoria Górnik Wałbrzych 79:59

Walczący o utrzymanie koszykarze pierwszoligowej Victorii Górnika Wałbrzych przegrali w Zielonej Górze z wiceliderem tabeli, Intermarche Zastalem 79:59

Gospodarze tego meczu prowadzili od początku do końca, z minuty na minutę powiększając przewagę. Po dwóch kwartach było już 41:22 dla Zastalu. Wałbrzyszanie nie byli w stanie przeciwstawić się mocnemu rywalowi, tym bardziej, że do Zielonej Góry pojechali bez dwóch kontuzjowanych zawodników: Marcina Sterengi i Krzysztofa Jakóbczyka. Na dodatek długo podopiecznym trenera Arkadiusza Chlebdy nie udawało im się wykorzystywać ich mocnej broni, czyli rzutów za trzy punkty. W ciągu 20 minut próbowali trafić z dystansu aż 14 razy, a udało im się to zrobić tylko dwa razy. W całym meczu trafili 6 „trójek" na 28 prób.
Najwięcej punktów dla wałbrzyszan zdobył Mariusz Matczak - 19, a dla Intermarche Zastalu, Marcin Flieger - 18
Relacja:
Szkoleniowiec gospodarzy, Tomasz Herkt wypuścił na parkiet pierwszą piątkę w składzie: Raczyński, Chodkiewicz, Flieger, Rajewicz, Kukiełka. Goście zaczęli w zestawieniu: Buczyniak, Wróbel, Józefowicz, Matczak, Grzywa
- 7 minuta I kwarty - Intermarche Zastal - Victoria Górnik 14:9
- po I kwarcie - Intermarche Zastal Zielona Góra prowadzi z Victorią Górnikiem Wałbrzych 22:13
- 4 minuta II kwarty - Intermarche Zastal - Victoria Górnik 27:18
- 7 minuta II kwarty - Intermarche Zastal - Victoria Górnik 30:18
- 5 minuta III kwarty - Intermarche Zastal - Victoria Górnik 47:32
- 9 minuta III kwarty - Intermarche Zastal - Victoria Górnik 55:35
- po III kwartach - Intermarche Zastal - Victoria Górnik 55:40
- 6 minuta IV kwarty - Intermarche Zastal - Victoria Górnik 64:46 - do końca meczu 1,5 minuty - Intermarche Zastal - Victoria Górnik 73:54