Juniorzy Dorala wygrali z Górnikiem

Drużyna z Kłodzka po raz pierwszy pokonała wałbrzyszan.

Dwie porażki w dwa dni. To bilans koszykarzy – juniorów Górnika Wałbrzych. Młodzi zawodnicy najpierw przegrali wysoko 62:110 trzecioligowy pojedynek z lokalnym rywalem – KK Wałbrzych, a następnego dnia niespodziewanie ulegli swoim rówieśnikom z Kłodzka. Doral Zetkama Nysa pokonał wałbrzyszan na swoim parkiecie 63:59 (15:5, 19:12, 22:19, 7:23). Gospodarze zaczęli pojedynek bardzo dobrze. Świetnie bronili i skutecznie atakowali. W efekcie przez pierwsze, trzy kwarty ich przewaga stale rosła. Jeszcze w 32. minucie wygrywali 20. punktami. Co prawda zryw koszykarzy Górnika pozwolił im odrobić część strat, ale nie zdołali rozstrzygnąć pojedynku na swoją korzyść. Dla zespołu Dorala Zetkamy Nysy było to pierwsze zwycięstwo nad Górnikiem. Punkty dla gospodarzy zdobyli: Sieradzki 17, Szukiełowicz 16, Rozmus 10, Poręba 8, Gryglewicz 7, Perczyński 5, Pawlukiewicz 2, Jarosz 0, Dłuski 0. Dla Górnika punktowali: Murzacz 27, Łozowicki 13,Pawlikowski 7,Ciuruś 6,Pabisiak 2,Much 2 , Stopiński 2.