Koszykówka: Dark Dog Górnik bliski awansu

Artur Szałkowski
Pokonując na wyjeździe Olimpię Węgliniec (92:75), koszykarze z Wałbrzycha zapewnili sobie awans do turnieju półfinałowego o awans do II ligi. Oprócz wałbrzyszan zagra w nim także GKK Gorzów Wielkopolski, który w miniony weekend wygrał z Tytanem Jawor

Pierwszy mecz pomiędzy Dark Dog Górnikiem i Olimpią Węgliniec w Wałbrzychu, zakończył się pogromem gości (146:72). Przed rewanżem wałbrzyszanie podkreślali, że tym razem o zwycięstwo nie będzie tak łatwo.

- Na mecze wyjazdowe klub z Węglińca jeździ zazwyczaj w niepełnym składzie - wyjaśnia Michał Borzemski, rozgrywający Dark Dog Górnika. - U siebie potrafią być jednak groźni, bo wspierają ich zawodnicy z pobliskiego Zgorzelca.

Obawy wałbrzyszan okazały się na szczęście bezpodstawne. Od początku kontrolowali przebieg spotkania i po pierwszej połowie meczu mieli 30 punktową przewagą. Kiedy w trzeciej kwarcie przewaga wałbrzyszan zaczęła rosnąć, trener Ewa Smaglińska dała odpocząć zawodnikom z podstawowej piątki i wypuściła na plac gry rezerwowych.

To pozwoliło koszykarzom z Węglińca na zmniejszenie rozmiarów porażki do zaledwie 17 punktów. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwa mecze. Dark Dog Górnik zagra u siebie z drużyną z Kątów Wrocławskich oraz na wyjeździe z Gimbasketem Wrocław.