Lechia pokonała Karkonosze

Następny sparing zespół z Dzierżoniowa rozegra w środę, 27 lipca.

Przygotowująca się do sezonu, trzecioligowa Lechia Dzierżoniów nie miała problemów z pokonaniem w meczu sparingowym występujących na co dzień o klasę niżej Karkonoszy Jelenia Góra. Lechia pokonała tego rywala 2:0. Mecz nie stał na najwyższym poziomie. Po obydwu zespołach widać było, że są w trakcie ciężkich treningów. Obie bramki dla gospodarzy strzelił w końcówce pierwszej połowy, Kamil Kuska. Najpierw po jego wrzutce w pole karne, piłka odbiła się i ponad bramkarzem wpadła do siatki. Drugi gol padł po znakomitym uderzeniu z 30 metrów z rzutu wolnego. Tym razem Kuska trafił prosto w okienko bramki Karkonoszy. W drugiej połowie Lechia posiadała już zdecydowaną przewagę, ale nie podwyższyła prowadzenia. W zespole gospodarzy testowany był w tym pojedynku Ukrainiec, Artem Vdovkin. Pochodzący z Kovla zawodnik wszedł na murawę w 72 minucie za Pietrzykowskiego. Następny sparing Lechia rozegra w środę, 27 lipca o g. 18.30 z AKS-em Strzegom.