Międzynarodowo na matach w Czarnym Borze

Paweł Gołębiowski
Natalia Lubnowska pokonała w finale Szwedkę - Idę Stuhr
Natalia Lubnowska pokonała w finale Szwedkę - Idę Stuhr fot. Archiwum Herosa Czarny Bór/Łukasz Gagatek
W Czarnym Borze rozegrano międzynarodowy turniej zapaśniczek "Czarny Bór Open 2009".

To była wyjątkowa okazja, żeby obejrzeć zapasy na dobrym poziomie. W zawodach wystarowały 74 zawodniczki z kilkunastu klubów z całej Polski, a także kilku krajów Europy: Niemiec, Szwecji, Czech i Francji. Krajowe zapasy reprezentowały między innymi Heros Czarny Bór, Zagłębie Wałbrzych i Junior Dzierżoniów.
- Z zagranicznych drużyn bardzo silny był zwłaszcza zespół HBG Wrestling Team, z zaprzyjaźnionego z nami klubu w Szwecji - mówi Dariusz Piaskowski, trener Herosa Czarny Bór. Przyznaje, że zawody to było świetne widowisko i jest dumny ze swoich podopiecznych z Herosa Czarny Bór.

Ekipa gości ze Skandynawii była też bardzo liczna. W turnieju wystartowały aż 24 Szwedki i to właśnie te zawodniczki zwyciężyły w klasyfikacji drużynowej podczas zawodów. Oprócz nich w Czarnym Borze zjawiły się również drużyny z Luckenwalde w Niemczech, z Font Romeu we Francji oraz Hellas Brno z Czech. Obsada turnieju była bardzo mocna. Wiele z dziewcząt, które rywalizowały na matach, to reprezentantki swoich krajów, a także medalistki mistrzostw Europy Kadetek.

Nasze zapaśniczki znakomicie radziły sobie jednak świetnie z mocnymi przeciwniczkami.
Na przykład Natalia Lubowska, podopieczna trenera Piaskowskiego, która przed kilkoma dniami wygrała zawody Pucharu Polski i tym razem okazała się najlepsza.
W finale pokonała Szwedkę Idę Stuhr, natomiast wcześniej rozprawiła się z mistrzynią tego kraju - Moą Nygren.
Podobny wynik uzyskała Paulina Majchrowska z Zagłębia Wałbrzych, która pokonała w finale Czeszkę Kristinę Pitrovą, a tydzień wcześniej, w Pucharze Polski, też stanęła na najwyższym stopniu podium. Jej drużyna zajęła w Czarnym Borze drugie miejsce.

Zwycięzcy w turnieju "Czarny Bór Open 2009"