Nasi trzecioligowcy zagrali ostatni raz przed własną publicznością

Przegrała tylko Bielawianka Bielawa

Prawie wszystkie III-ligowe zespoły z naszego terenu udanie pożegnały się ze swoimi kibicami przed przerwą zimową. W przedostatniej kolejce rundy jesiennej wszystkie grały bowiem u siebie i tylko Bielawianka Bielawa nie odniosła zwycięstwa. Chociaż minimalna porażka 0:1 z wiceliderem, Ślęzą Wrocław też wstydu nie przynosi. Bielawianka straciła bramkę w 19. min. po golu Mateusza Janasa i później nie zdołała już odrobić straty. W Bielawie grę utrudniał bardzo silnie wiejący wiatr.

Nic nie było natomiast w stanie przeszkodzić w zwycięstwie Polonii Świdnica. Świdniczanie pokonali u siebie pewnie, 3:0 Sprotavię Szprotawa. Do przerwy był w tym meczu wynik 0:0. Po zmianie stron, w 50. min. gola z rzutu wolnego zdobył Wojciech Szuba, a kolejne, dwa trafienia zaliczył Gracjan Klimczak. Pokonał bramkarza gości w 58.i w 68 minucie.

Pewne zwycięstwo 2:0 nad Pogonią Świebodzin odniosła też Lechia Dzierżoniów. Lechia miała dużą przewagę nad rywalami, a bramki padły po rzutach karnych, dobrze wykonanych przez Mateusza Kuriatę.

Orzeł Ząbkowice Śląskie zremisował na własnym boisku 1:1 z Prochowiczanką Prochowice. To niezły wynik biorąc pod uwagę, że Orzeł od dłuższego czasu tylko przegrywał i znalazł się w strefie spadkowej, a Prochowiczanką jest solidnym zespołem ze środka tabeli. Bramkę dla Orła zdobył w 16. minucie Krzysztof Michalski, a wyrównał w 32. minucie Adam Wasilewski.