Nasza dziennikarka w najlepszej trójce

Sylwia Królikowska
Bartek Syta/Polskapresse
Dziennikarze Gazety Wrocławskiej: Małgorzata Moczulska i Marcin Rybak odebrali wyróżnienie w konkursie i Nagrodę Fikusa.

Nagroda Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby, to najważniejsza obok Grand Press nagroda dziennikarska w Polsce. W kapitule znajdują m.in. Jerzy Baczyński z Polityki czy Piotr Pacewicz z Gazety Wyborczej.
Autorzy z naszego wydawnictwa znaleźli się w finałowej trójce, wybranej spośród 31 publikacji zgłoszonych do nagrody. Małgorzatę Moczulską i Marcina Rybaka wyróżniono za artykuł "Opowieść o polskich modelkach, uroczych wakacjach i prostytucji" opublikowany w Gazecie Wrocławskiej, Gratulujemy!
TU znajdziesz wyróżniony artykuł.

Laureatem tegorocznej edycji został Łukasz Cieśla z "Głosu Wielkopolskiego".
Dariusz Fikus od 1989 r. był redaktorem naczelnym "Rzeczpospolitej", dwa lata później objął stanowisko prezesa wydającej gazetę Presspubliki. Obie funkcje pełnił do śmierci w 1996 r. Od 1998 r. nagrody jego imienia przyznawała redakcja "Rzeczpospolitej"; pod koniec lipca 2009 r. dzieci Dariusza Fikusa cofnęły tej gazecie pozwolenie na posługiwanie się ich nazwiskiem przy przyznawaniu nagrody. Obecnie właścicielem nagrody jest rodzina Fikusa, a współorganizatorem konkursu Press Club Polska.

Kamila Małocha/PAP

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie