Nasza Loteria

Nowy rozkład Kolei Dolnośląskich. Więcej pociągów, komunikacja zastępcza ze Świdnicy i Wałbrzycha

Red.
Od niedzieli, 15 marca zostanie wprowadzona korekta kolejowego rozkładu jazdy na obszarze całego kraju. Zmiany obejmą także podróżujących Kolejami Dolnośląskimi, będzie więcej lokalnych połączeń.

Korekta rozkładu jazdy obejmie okres od 15 marca do 13 czerwca 2020 r. Pojawią się nowe połączenia lokalne. Ponadto, na skutek prac prowadzonych przez PKP PLK, zmienią się godziny odjazdu wybranych pociągów, a na niektórych odcinkach zostanie z tego powodu wprowadzona komunikacja zastępcza.

Więcej połączeń

Wraz z korektą rozkładu jazdy, Koleje Dolnośląskie uruchomią nowe połączenia na trasach z Wrocławia Głównego do Oleśnicy, Legnicy, Wałbrzycha Miasto oraz Kątów Wrocławskich.
Najwięcej dodatkowych pociągów, dzięki decyzji rady gminy o dofinansowaniu połączeń, pojawi się na trasie z Wrocławia do Kątów Wrocławskich. W dni robocze między stacjami będzie kursować 9 dodatkowych par pociągów. Pozwoli to na osiągniecie 20-minutowego taktu pociągów.
Pasażerowie będą mogli również skorzystać w weekendy z pociągu odjeżdżającego o 4:34 ze stacji Wrocław Główny w kierunku stacji Oleśnica oraz powrotnego z Oleśnicy w stronę Wrocławia o godzinie 5:20. Pojawi się także pociąg z Wrocławia Głównego do Legnicy o godzinie 23:45 kursujący od 3 kwietnia br. w piątki. Natomiast podróżujący z Wrocławia Głównego do Wałbrzycha od 19 kwietnia br. będą mogli w niedziele skorzystać z pociągu o 14:27 oraz w stronę powrotną z Wałbrzycha o godzinie 15:36.

Komunikacja zastępcza na wybranych trasach

W związku z pracami remontowymi na wybranych liniach, pasażerowie będą mogli skorzystać z komunikacji zastępczej, zarówno autobusowej, jak i kolejowej.

- Idealna byłaby sytuacja, kiedy rozkład raz wprowadzony jest niezmienny. Jednak zmiany są konieczne, ponieważ są efektem prac prowadzonych przez PKP PLK. Organizując kolejową komunikację zastępczą (KKZ) staramy się zagwarantować maksymalny komfort podróży pasażerów, pomimo prowadzonych przez remontów – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Zmiany dotyczące okresowego uruchomienia komunikacji zastępczej obejmą pasażerów podróżujących do Świdnicy, Dzierżoniowa, Bielawy Zachodniej, Oleśnicy, Grabowna Wielkiego, Krotoszyna, Wałbrzycha, Głuszycy, Kłodzka i Świebodzic.
Komunikacja zastępcza będzie obowiązywać na trasie:

• Świdnica – Dzierżoniów/Bielawa Zachodnia w dniach od 30 marca do 2 kwietnia 2020 r.

• Oleśnica/Grabowno Wielkie – Krotoszyn od 1 do 30 kwietnia 2020 r.

• Wałbrzych Miasto – Głuszyca/Kłodzko Miasto od 1 kwietnia do 13 czerwca 2020 r.

• Świebodzice – Wałbrzych Miasto od 1 kwietnia do 13 czerwca 2020 r.
W przypadku relacji Świebodzice – Wałbrzych Miasto za dwa pociągi (nr 69281 i nr 69285) wprowadzona zostanie kolejowa komunikacja zastępcza. Natomiast pociągi nr 69246 i nr 69250 kursować będą w skróconej relacji Świebodzice – Wrocław Główny.
Ponadto drobne zmiany obejmą także pasażerów podróżujących w relacji Lubań Śląski – Wrocław Główny, Lubin – Wrocław Główny, Szklarska Poręba – Wrocław, Kąty Wrocławskie – Wrocław Zachodni oraz Legnica/Bielawa Zachodnia – Kłodzko Główne.

Poszerzona oferta „Dobry Bilet”

Wraz ze zmianami Koleje Dolnośląskie przygotowały dla pasażerów rozszerzenie ofert „Dobry Bilet”. Od 15 marca będą mogły z niej skorzystać osoby podróżujące na trasie Lubin/Lubin Stadion – Rudna Miasto/Rudna Gwizdanów. Bilet na przejazd „tam” będzie kosztować 5 zł (poprzednio 7,20 zł), a na przejazd „tam i z powrotem” wyniesie 10 zł (poprzednio 14,40 zł).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Śpimy krócej i coraz gorzej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

W
Wiktoria Piracka

Artykuł porusza ważny temat. Na szczęście u nas ten koszmar się skończył. Wiem co mówię, bo jestem z Marczowa. My tu tyle lat, tyle lat musieliśmy znosić te katusze. Tego nawet nie da się opisać prostymi słowami. Dosłownie udręka. Nikomu nie życzę takiego cierpienia, nawet swoim wrogom. Od kiedy tylko wzięli sobie te przeklęte pociągi, aż zachciało się żyć. Nasza miejscowość stała się oazą ciszy i spokoju. Nasze dzieci zaczęły się prawidłowo rozwijać, znikła troska o ich bezpieczeństwo. Nie chowają się już po szafach czy gołębnikach na przeraźliwy gwizd nadciągającego potwora na torach. Trzoda nabrała apetytu, w lesie grzyby obrodziły, rzeki się zarybiły, łąka porosła koniczyną, w stawach znów kumkają żaby. I kazania można w skupieniu wysłuchać, i nowennę odmówić, i na zebraniu wiejskim się wypowiedzieć. Bez kropli na uspokojenie i na bezsenność. Bez ciągłego lęku o zderzenie, wykolejenie, czy potrącenie na przejeździe. Nawet bociany przyleciały, spłoszone wybuchem lokomotywy w 1984 r. Po tym zdarzeniu ludzie do dzisiaj żyją w traumie. Oby to okropieństwo już nigdy do nas nie wróciło. Niech się inni mordują z tymi przeklętymi pociągami. My teraz walczymy o asfaltową ścieżkę rowerową, żeby połączyła Jelenią Górę z Zebrzydową. Tanio, ekologicznie i bezpiecznie, bez hałasu, płoszenia zwierzyny, czy najeżdżania na ludzi. Wolimy asfaltową, bo się nie pyli i jest gładka. Bogaci turyści z Niemiec, którzy do nas przyjeżdżają, bardzo sobie chwalą, że u nas zlikwidowano pociągi.

Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto