MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Obrady Kapituły Rycerstwa Polskiego w Krzyżowej koło Świdnicy (WIDEO)

Dariusz Gdesz
Dariusz Gdesz
Dariusz Gdesz
W dniach 24-25 marca 2023 roku do malowniczej Krzyżowej koło Świdnicy zjechali rycerze z całej Polski na obrady Kapituły Rycerstwa Polskiego. Obrady te miały na celu omówienie planów wspólnych działań edukacyjnych oraz organizacji imprez historycznych w Polsc

Tegoroczne spotkanie Kapituły Rycerstwa Polskiego odbyło się pod patronatem Świdnickiego Bractwa Rycerskiego, które pełniło rolę gospodarza. W czasie obrad poruszono wiele istotnych tematów związanych z edukacją i upowszechnianiem historii Polski, a także zaplanowano wiele ważnych wydarzeń, w których będą uczestniczyć rycerze z całego kraju.

Podczas dwóch dni obrad, rycerze omawiali takie kwestie jak organizacja turniejów rycerskich, przedstawienia historyczne, a także warsztaty i wykłady poświęcone średniowiecznym obyczajom i sztuce walki. Ważnym tematem było również połączenie sił i działań na rzecz upowszechnienia wiedzy o polskiej historii wśród młodzieży oraz organizacja imprez dla dzieci i młodzieży.
Obrady Kapituły Rycerstwa Polskiego są wyjątkowym wydarzeniem, w którym uczestniczą najbardziej zasłużeni rycerze z całego kraju. Spotkania te są okazją do wymiany doświadczeń oraz omówienia ważnych spraw związanych z rycerstwem i historią Polski.
Organizacja takich spotkań jest bardzo ważna dla upowszechniania wiedzy o polskiej historii oraz dla promocji rycerstwa jako wartości i stylu życia. Dzięki takim inicjatywom możemy przypominać o naszych dziejach, tradycjach i wartościach, a także zachęcać młodzież do zdobywania wiedzy i uprawiania sportów historycznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto