Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pewnego razu we Wrocławiu - konkurs na słuchowisko radiowe.

red
Ośrodek Szkoleń Radia Wrocław i Gazeta Wrocławska zapraszają do udziału w konkursie na słuchowisko radiowe. Możesz wygrać 1000 złotych, a Twoje słuchowisko zostanie wyemitowane w Radiu Wrocław oraz wydane na płycie dołączonej do Gazety Wrocławskiej.

Konkurs adresowany jest do wszystkich tych, którzy mają głowy pełne różnych, niewiarygodnych opowieści o Wrocławiu.
Jeśli potrafisz pisać świetne teksty, jesteś dobrym obserwatorem i masz nieograniczoną fantazję - napisz scenariusz 30-minutowego słuchowiska radiowego i
do 27 sierpnia br. prześlij go w trzech egzemplarzach w kopercie opisanej wymyślonym przez uczestnika pseudonimem pod adres: Ośrodek Szkoleń Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10, 53-015 Wrocław z dopiskiem na kopercie : „Pewnego razu we Wrocławiu - konkurs na słuchowisko”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 6 września 2010 na łamach Gazety Wrocławskiej, na antenie Radia Wrocław oraz stronie internetowej szkolenia.prw.pl.
Zwycięski scenariusz zostanie nagrany przez dzieci i dołączony w formie płyty CD do Gazety Wrocławskiej w numerze mikołajkowym oraz wyemitowany na antenie Radia Wrocław. A co najważniejsze: dochód ze sprzedaży płyty zostanie przekazany na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Ważne wskazówki:
1. Pamiętajcie, że słuchowisko to pełna obsada aktorska, bogactwo dźwięków, ilustracja muzyczna, a przede wszystkim to najprawdziwszy teatr wyobraźni.
2. „Pewnego razu we Wrocławiu...” oznacza, że mogło zatem zdarzyć się wszystko: przyjechał król, zleciały się dobre duchy, krasnoludki urządziły bal lub wylądowali kosmici...
3. Akcja baśni, historii, zdarzenia musi mieć: około 6-8 bohaterów, miejsce: Wrocław i... pozytywne zakończenie!

Życzymy wam wytrwałości i głowy pełnej pomysłów podczas pisania scenariuszy!
Powodzenia!
Organizatorzy: Ośrodek Szkoleń Radia Wrocław i POLSKA Gazeta Wrocławska

Regulamin konkursu na napisanie scenariusza słuchowiska radiowego pt.”Pewnego razu we Wrocławiu...”

1. Należy zgłaszać wyłącznie utwory oryginalne, nie będące adaptacjami utworów obcych, a także nigdzie dotąd nie publikowane i nie realizowane.

2. Autorem może być jedna osoba lub grupa osób w różnym wieku. W przypadku osoby niepełnoletniej wymagana jest zgoda rodziców.

3. Każdy autor (lub grupa twórców) zgłosić może kilka utworów.

3. Przedmiotem konkursu są scenariusze słuchowisk o nie przekraczalnym czasie antenowym do 30 min . ( 12-15 stron znormalizowanego wydruku: czcionka 12, interlinia 1,5).

4. Scenariusz musi zaczynać się od słów „Pewnego razu we Wrocławiu...”. Miejscem, w którym toczy się opowieść jest Wrocław i okolice. Oczekujemy scenariuszy napisanych żywym, plastycznym językiem z uwzględnieniem słuchowiskowego charakteru konkursu. Oceniana będzie kompozycja, język scenariusza słuchowiskowego, a przede wszystkim oryginalny pomysł.

5. Nagrodą główną w konkursie będzie nagroda pieniężna w wysokości 1 000 zł oraz emisja słuchowiska w radiu i wydanie na płycie. Za zajęcie II miejsca uczestnik otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości: 600 zł, natomiast za zajęcie III miejsca nagrodę w wysokości 400 zł.

6. Organizator ma prawo przyznania dodatkowych Nagród Specjalnych.
7. Przyznanie nagrody oznacza bezterminowe przeniesienie całości praw autorskich do scenariusza na Organizatora (ust. Z 4 lutego 1994 o prawie autorskim i pokrewnych).
8. Organizator zastrzega sobie prawo do nieprzyznania nagród w przypadku braku scenariuszy spełniających kryteria konkursu lub do dokonania drobnych zmian i skrótów w trakcie ich realizacji.
8. Utwory konkursowe prosimy przesyłać listem poleconym lub kurierem do 27 sierpnia 2010 r. (decyduje data stempla pocztowego) pod adresem:

Ośrodek Szkoleń Radia Wrocław
u. Karkonoska 10
53-015 Wrocław

z dopiskiem na kopercie: „Pewnego razu we Wrocławiu... - konkurs na słuchowisko”.

9. Teksty opatrzone pseudonimem prosimy nadsyłać w trzech egzemplarzach dołączając zaklejoną kopertę opatrzoną tym samym pseudonimem. Wewnątrz tej koperty prosimy umieścić następujące informacje: imię i nazwisko autora, dokładny adres zamieszkania, numer telefonu, e-mail, datę urodzenia, zgodę rodziców lub opiekuna w przypadku osoby niepełnoletniej oraz podpisaną zgodę na przetwarzanie danych osobowych ("Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych DZ.U. Nr. 133, poz. 833)").

10. Nadesłane utwory oceni jury powołane przez organizatorów.

11. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 6 września 2010 na antenie Radia Wrocław i stronie internetowej Ośrodka Szkoleń Radia Wrocław (szkolenia.prw.pl) oraz na łamach Polska The Times Gazeta Wrocławska. Nagrodzony twórca zostanie także powiadomiony telefonicznie lub mailowo.

12. Autorzy proszeni są o zachowanie oryginałów konkursowych tekstów. Zgłoszone, nienagrodzone prace nie są odsyłane i pozostaną w archiwum Organizatora lub zostaną zniszczone (wg decyzji Organizatora)

13. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia zmian w Regulaminie konkursu. Regulamin zostanie opublikowany w serwisie szkolenia.prw.pl oraz na łamach Polska The Times Gazeta Wrocławska.

14. Udział w konkursie jest jednocześnie akceptacją niniejszego regulaminu.

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto