MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pieszyce: wodociąg i inwestycje drogowe

MM
Burmistrz Pieszyc Mirosław Obal podpisał kolejne umowy na realizację inwestycji na terenie gminy Pieszyce. Długo oczekiwanym zadaniem przez mieszkańców Piskorzowa jest budowa wodociągu. Przedsiębiorstwo Budowlano-Melioracyjne „BUD-MEL” z Dzierżoniowa na odcinku Piskorzów – Bratoszów wykona sieć wodociągową o długości 3760 m. Zadanie powinno zostać zakończone do 15 października br., a jego koszt to blisko pół miliona złotych.

Kolejne zadania to inwestycje drogowe. Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świdnicy będzie wykonawcą remontu drogi gminnej w Rościszowie (I etap) w ramach realizacji inwestycji „Odbudowa popowodziowa infrastruktury technicznej – Rościszów i Piskorzów – drogi”. W Rościszowie wyremontowanych zostanie 900 m drogi, a ponadto przewiduje się remont istniejących przepustów, podniesienia istniejących wpustów kanalizacji deszczowej oraz remont istniejących murów oporowych. Koszt zadania, które powinno zostać zakończone do 15 października br., to 385 196,27 zł.
Druga inwestycja drogowa to remont drogi gminnej w Piskorzowie, gdzie przewidziano odnowienie 134 m. W Piskorzowie przewidziano również remont istniejących przepustów oraz oczyszczenie i pogłębienie rowów. Wartość realizacji zadania to kwota 44 527,83 zł. Termin zakończenie inwestycji upływa 15 września 2010 r.

Kolejną inwestycją realizowaną w naszej gminie jest budowa parkingu samochodowego przy ulicy Królowej Jadwigi. Parking będzie miał powierzchnię 716 m2. Inwestycja wykonywana przez Zakład Robót Drogowych „RENOBRUK” z Dzierżoniowa kosztować będzie 102 000,00 złotych. Termin zakończenia inwestycji to 16 sierpnia 2010 r.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto