Piłka nożna: Polonia przegrała w Nowej Soli

Świdniczanie stracili aż pięć bramek.

Piłkarze trzecioligowej Polonii Świdnica przegrali 2:5 wyjazdowe spotkanie z Arką Nowa Sól. Świdniczanie, którzy wyszli na boisko w składzie Igor Pierzga, Marcin Smoczyk, Maciej Bielski, Patryk Salamon, Mateusz Szczur, Grzegorz Borowy, Dariusz Filipczak, Norbert Pierzga, Krzysztof Goździejewski, Ernest Balicki, Mariusz Ziętkiewicz, już do przerwy przegrywali 0:3. Bramki w tym czasie dla Arki zdobyli: Radosław Druciak (4), Tomasz Rozynek (35) i Łukasz Szuszkiewicz (44). W przerwie trener Polonii dokonał dwóch zmian i w drugiej połowie za Borowego na Boisku pojawił się Bodnar, a za Ziętkiewicza – Śmiałowski. W 57. min. Norberta Pierzgę zastąpił jeszcze Patryk Marszałek, a w 73. min Balickiego – Hajłasz. Goście grali coraz lepiej, ale bramkę na 4:0 zdobyli w 81.min. gospodarze, po strzale Druciaka. Na tym jednak nie koniec „strzelaniny”, bo po chwili honorowe trafienie dla Polonii zaliczył Marcin Smoczyk, a w 89. min. do bramki Arki trafił Śmiłowski i było 4:2. Wynik meczu na 5:2 dla Arki Nowa Sol ustalił w doliczonym czasie gry – Wojciech Jura.