Piłka nożna: Polonia Świdnica - Zagłębie Lubin (Młoda Ekstraklasa) 1:6

Trzecioligowiec nie dał rady młodym mistrzom.

Przygotowujący się do rundy rewanżowej sezonu piłkarze trzecioligowej Polonii Świdnica przegrali 1:6 mecz sparingowy w drużyną Zagłębia Lubin występującą w Młodej Ekstraklasie. Wysoka porażka, dobrze dotąd radzącego sobie w sparingach trzecioligowca nie może dziwić. Zagłębie to aktualny mistrz Młodej Ekstraklasy. Widać to było na boisku w Świdnicy. Zespół prowadzony przez trenera Adama Buczka grał bardzo dobrze i zdecydowanie dominował. Już w 4. minucie po strzale Łukasza Rojewskiego goście wygrywali 1:0. Ich napór trwał przez 15 minut. Później do głosu zaczęła dochodzić Polonia. W 28. minucie Daniel Dąbrowski mocną wrzutką w pole karne pokonał bramkarza gości. Wyrównujący gol nie „ostudził” jednak młodego zespołu z Lubina. Piłkarze Zagłębia nadal atakowali i w 37. minucie Łukasz Rojewski pokonując Igora Pierzgę wyprowadził ich na prowadzenie 2:1. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy spotkania. Po zmianie stron goście jednak znowu ruszyli do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 49. minucie Łukasz Zagdański wykorzystał wrzutkę w pole karne z lewej strony boiska i podwyższył na 3:1. W 58. minucie Szymon Skrzypczak dobrze wykonał rzut karny i było 4:1. Polonia od czasu do czasu też przeprowadzała groźne akcje i w 67. minucie po strzale Norberta Pierzgi piłka przetoczyła się wzdłuż linii bramkowej. Po chwili jednak, w 68. minucie goscie podwyższyli na 5:1, a w 81. minucie ustalili wynik meczu.

W I połowie Polonia zagrała w składzie: Igor Pierzga, Paweł Maziarz, Patryk Salamon, Maciej Bielski, Mateusz Salamon, Grzegorz Borowy, Wojciech Szuba, Patryk Marszałek, Daniel Dąbrowski, Dawid Hajłasz i Mariusz Miętkiewicz.

W drugiej połowie w składzie Polonii wystąpili: Igor Pierzga, Paweł Maziarz, Grzegorz Borowy, Wojciech Błażyński, Daniel Burszta, Dariusz Filipczak, Maciej Turzański, Patryk Ostrowski, Krzysztof Goździejewski, Dawid Hajłasz i Kamil Śmiałowski.