Piłka nożna: Polonia wygrała z Lechią

Derby dla trzecioligowca ze Świdnicy

Polonia Świdnica wygrała u siebie z Lechią Dzierżoniów 2:1 trzecioligowe derby naszego regionu.To powtórzenie wyniku z pierwszej rundy sezonu, kiedy świdniczanie zwyciężyli w identycznym stosunku w Dzierżoniowie. Tak jak wtedy, także teraz Polonia nie mogła liczyć na głośny doping swoich kibiców, bo mecz odbywał się bez udziału publiczności. Być może dlatego początek spotkania należał zdecydowanie do Lechii. Goście po chwilowym „badaniu sił”, ruszyli do ataku, szybko osiągnęli wyraźną przewagę i w 30. minucie Michał Masłowski po solowej akcji i strzale w długi róg dał prowadzenie ekipie z Dzierżoniowa. Lechia prowadząc 1:0 nie zwolniła tempa i nadal kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Miała nawet jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, ale ich nie wykorzystała. To zemściło się, bo od około 60. minuty do głosu doszli gospodarze i w 70. minucie Dariusz Filipczak strzelił gola na 1:1. W 85. min. Polonia prowadziła już 2:1, bo dobre podanie od Marcina Bodnara wykorzystał Maciej Bielski. Lechia przegrywając rzuciła się jeszcze do odrabiania strat, ale nie zdołała już zmienić wyniku. Nasz trzeci trzecioligowiec – Orzeł Ząbkowice Śląskie, przegrał natomiast u siebie 0:1 z Orłem Międzyrzecz. Jedynego gola w tym meczu strzelił w 39 minucie Paweł Gurgul. Po tej porażce sytuacja zajmującego przedostatnie miejsce w tabeli Orła stała się dramatyczna i ząbkowiczanie praktycznie nie mają już szans na utrzymanie się w III lidze.

Polonia Świdnica – Lechia Dzierżoniów 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Masłowski (30), 1:1 Filipczak (70), 2:1 Bielski (85)

Polonia: I. Pierzga, Szczur, Bielski, P. Salamon, Smoczyk, Borowy, Filipczak (89 Burszta), Szuba (55 Marszałek), Miętkiewicz (60 N. Pierzga), Balicki (88 Maziarz), Bodnar

Lechia: K.Słonecki, Górski, Juraszek, A.Paszkowski, P.Słonecki (89 Kaczmarek) Kuźniewski, Kuska (77 Chołuj), Barski, Pietrzykowski, Masłowski, M.Paszkowski (85 Ł.Grzywiński)

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Orzeł Międzyrzecz – 0:1 (0:1)
Bramka: Gurgul (39)

Orzeł: Kowalczyk, Madej, Gadziński, Szczepek (46 Szymczak), Deneka (66 Czachor), Cebula (74 Wróbel), Guła, Zieliński, Woźniak, Wiązowaty, Paw