Piłka nożna: Polonia wygrała z Orłem

Trzecioligowe derby dla piłkarzy ze Świdnicy.

Piłkarze trzecioligowej Polonii Świdnica wygrali 5:2 derbowy pojedynek z Orłem Ząbkowice Śląskie. Spotkanie rozgrywane w Ząbkowicacj było ciekawe Nie brakowało w nim niezłej gry i bramek. Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości, po tym jak w 12. min., gola po rzucie ro¿nym strzelił Dariusz Filipczak. Do ataku rzucili się wtedy zawodnicy Orła. W 30. min. w zamieszaniu w polu karnym Polonii najwięcej sprytu wykazał Bartłomiej Cebula i wyrównał na 1:1. Po chwili było 2:1 dla gospodarzy, bo Piotr Woźniak wykorzystał rzut karny. Kolejne bramki w tym meczu strzelała już jednak Polonia. Do przerwy był remis, po tym jak faulowany Filipczak sam wykorzystał rzut karny. Druga połowa zaczęła się pechowo dla Orła, bo po drugiej żółtej kartce czerwony kartonik zobaczył Mateusz Szwarga . Polonia bezlitośnie wykorzystała przewagę liczebną. W 52. min. na prowadzenie 3:2 wyprowadził gości Norbert Pierzga, w 44. min. Filipczak znowu z rzutu rożnego „wkręcił“pilkę do bramki gospodarzy, a w 89. min wynik ustalił Dawid Hajłasz.