Piłka nożna: Świdniczanie pokonali Prochowiczankę

Trzecioligowa Polonia Świdnica ma za soba kolejny mecz sparingowy.

Kolejny sparing mają za sobą przygotowujący się do rundy rewanżowej sezonu piłkarze trzecioligowej Polonii Świdnica. Podopieczni trenera Przemysława Malczyka, pokonali w Świdnicy 2:1 Prochowiczankę Prochowice, wicelidera czwartej ligi. Mecz był wyrównany pomimo, że gospodarze objęli prowadzenie już w 15 minucie po tym jak Dawid Hajłasz pokonał bramkarza Prochowiczanki. Utrata gola zmobilizowała gości i ruszyli do ataku, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie. Druga część spotkania zaczęła się od lekkiej przewagi drużyny z Prochowic. Przeprowadziła ona kilka groźnych akcji, który wpłynęły mobilizująco na świdniczan. Zaatakowali z większym animuszem i w 62 minucie podwyższyli prowadzenie na 2:0. Dwubramkowa przewaga wyraźnie nie satysfakcjonowała jednak gospodarzy, którzy nadal „cisnęli”, ale honorowego gola w tym meczu zdobyli jeszcze piłkarze z Prochowic. W 89 minucie do siatki Polonii trafił Mariusz Wojciechowski.