Piłka ręczna: Nasi drugoligowcy wygrali

PG
Żagiew Dzierżoniów i ŚKPR Świdnica są nadal w czołówce II ligi.

Szczęśliwy przebieg dla drużyn z naszego terenu miała 21. kolejka drugiej ligi piłkarzy ręcznych. Co prawda lider, Arot Leszno wygrał swoje spotkanie, ale zajmujący drugą pozycję MKS Poznań niespodziewanie przegrał 28:32 w Oleśnicy z Pogonią. W tej sytuacji Żagiew Dzierżoniów, która pokonała na wyjeździe 24:20 Tęczę Kościan zrównała się z wiceliderem punktami i nadal liczy się w walce o awans. Żagiew pojechała do Kościana w osłabionym składzie i do przerwy przegrywała 10:13. Po zmianie stron zespół z Dzierżoniowa zmobilizował się jednak, dobrze bronił, skutecznie atakował i wygrał tę część meczu 14:7. Takich problemów nie miał ŚKPR Świdnica. Świdniczanie prowadzili na wyjeździe z Olimpem Grodków praktycznie od początku do końca. Do przerwy było jeszcze tylko 10:8 dla ŚKPR-u. Po przerwie świdniczanie jednak zdemolowali rywali i zwyciężyli ostatecznie 27:17.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?