Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych wysoko pokonały Olimpię Szczecin

Paweł Gołębiowski

Piłkarki ekstraligowego AZS PWSZ Wałbrzych pokonały na swoim boisku 6:1 Olimpię Szczecin. Zwycięstwo jest okazałe, chociaż nie aż tak, jak w meczu inaugurującym sezon, kiedy to wałbrzyszanki wygrały z Olimpią w Szczecinie 6:0.

Teraz, w pierwszym meczu drugiego etapu, pierwszej fazy rozgrywek, AZS PWSZ stracił bramkę tuż po przerwie. Po 45. minutach było już 4:0. Wałbrzyszanki miały wielką przewagę, a gole strzeliły w tym czasie: Klaudia Miłek (10), Klaudia Fabova (25), Karolina Ostrowska (34) i Dominika Dereń (82). Po zmianie stron Olimpia zdołała zaskoczyć gospodynie i w 47. minucoe zdobyć honorową bramkę, ale następne trafienia zaliczyły wałbrzyszanki. W 82. minucie Dominika Dereń i w 87. minucie Małgorzata Mesjasz.

Po tej wygranej wałbrzyszanki zajmują czwarte miejsce w tabeli. W 12 meczach zgromadziły 25 punktów i tracą 3 punkty do Czarny Sosnowiec. W ostatniej kolejce jednak zmniejszyły nieco dystans do ekipy z Sosnowca, która zremisowała na wyjeździe 2:2 z zespołem AZS PSW Biała Podlaska.