Podgórska i Baczewski najlepsi w Biegu Wielkanocnym

Aleksandra Podgórska z Bielawy i wałbrzyszanin Bartłomiej Baczewski wygrali rozgrywany w Wałbrzychu XII Bieg Wielkanocny

W imprezie wzięła udział rekordowa liczba uczestników. Spod baru „U Stasia” w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze wystartowało ponad 120 zawodniczek i zawodników. Byli wśród nich nawet przybyli z tak odległych miejscowości jak Kraków czy Szczecin. W biegu głównym udział wzięło 85 osób. Mężczyźni mieli do pokonania trasę o długości 5 kilometrów. Najszybciej pokonał ten dystans Bartłomiej Baczewski z Wałbrzycha z czasem 16 minut 19 sekund. Drugi był Piotr Holly (16 min. 30 sek), a trzeci Michał Koszewski (16 min 31 sek). Panie rywalizowały na dystansie 3kilometrów. Zwyciężyła Aleksandra Podgórska z Bielawy (11 min 25 sek), przed Pauliną Sarat, także z Bielawy (11 min 53 sek) i Justyną Wolanik z Wołowa (12 min 05 sek).