MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Potrzebne pieniądze na roczną rehabilitację dla trzylatka z Ząbkowic Śląskich. Zrzutka dla Szymka trwa

OPRAC.:
Gabriela Fedyk
Gabriela Fedyk
W leczeniu chłopca istotna jest stała i intensywna rehabilitacja ruchowa, terapia wzroku i odpowiednia stymulacja
W leczeniu chłopca istotna jest stała i intensywna rehabilitacja ruchowa, terapia wzroku i odpowiednia stymulacja zrzutka.pl/Helena Wnęk
Szymon urodził się w 31. tygodniu ciąży z powodu przedwczesnego odklejenia łożyska, co wiązało się z wieloma komplikacjami. W kwietniu chłopczyk skończył trzy lata. Dzięki heroicznej pracy swoich rodziców i rehabilitacji w jego rozwoju widoczne są postępy. Żeby jednak dalej tak było, potrzebne są środki na kontynuację leczenia.

Następstwami przedwczesnego porodu były: ciężka zamartwica urodzeniowa, niedokrwistość wcześniacza, dokomorowy krwotok III stopnia, wodogłowie pokrwotoczne i retinopatia wcześniacza. Szymonowi założono zbiornik Rickhama, a następnie zastawkę komorowo-otrzewnową.

Aktualnie chłopczyk jest konsultowany u specjalistów z dziedziny neurologii, chirurgii i okulistyki. W leczeniu Szymka istotna jest stała i intensywna rehabilitacja ruchowa, terapia wzroku i odpowiednia stymulacja. Szymon uczęszcza na zajęcia integracji sensorycznej, terapię zajęciową, logopedię i rehabilitację w wodzie. Wszystkie terapie i rehabilitacje, z których korzysta, są odpłatne. Koszt pojedynczych zajęć waha się od 120 złotych do 150 złotych. Koszty miesięcznej rehabilitacji wynoszą ok. 4000 złotych, a do tego dochodzą jeszcze koszty dojazdu z Ząbkowic Śląskich do Wrocławia.

Szymek jest podopiecznym Fundacji Serca dla Maluszka.

W kwietniu Szymon skończył trzy lata.

- Obecnie zaprzyjaźnia się z raczkowaniem, jest bardziej mobilny i poprawiła się jego aktywność, zaczynamy rozumieć zdanie "kładziesz dziecko tu, a szukasz go tam" czy też "oczy dookoła głowy". Szymek potrafi już wiele powiedzieć a resztę pokaże. Buduje zdania – mówią rodzice chłopca, Helena Wnęk i Grzegorz Babski.

Słowniczek wypowiedzi Szymka:

  • Mamo usiać ama. - Mamo usiądź sama
  • Makok dżi. - Zamknij drzwi
  • Okogo dżi. - Otwórz drzwi
  • Ku nie mama. - Tu nie mama

- Są to nasze małe wielkie sukcesy okupione ciężką, intensywną pracą w gabinetach, jak i stałą terapią w warunkach domowych. Przed nami jeszcze wiele pracy, dlatego serdecznie prosimy o wsparcie naszej zbiórki. Dziękujemy!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto