MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat Dzierzoniów: Będą kolejne remonty dróg

mm
Starostwo Powiatowe składa wniosek o kolejne "schetynówki", które będą realizowane w 2011 r. Pierwszy wniosek dotyczy ul. Ogrodowej i Lipowej w Pieszycach, a drugi drogi 3013D od zjazdu z drogi wojewódzkiej ("Dębowa Góra") w kierunku Ligoty Wielkiej do Ratajna.

W wydatkach zaplanowanych na przyszły rok zapisano m.in. remont dwóch dróg powiatowych. W Pieszycach przebudowana zostanie ulica Ogrodowa i Lipowa, które są podstawowym szlakiem komunikacyjnym doprowadzającym do Gór Sowich. Remont zaplanowano od skrzyżowania z ul. Bielawską, która także będzie przebudowywana, aż za osiedle Górskie
- Szacujemy, że remont tej drogi wyniesie ok. 6 mln zł - mówi starosta dzierżoniowski Janusz Guzdek. - Blisko połowę środków zamierzamy pozyskać z narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych pozostałą część będziemy współfinansować z gminą Pieszyce - dodaje.
Inwestycja będzie realizowana trzyetapowo, tak aby roboty były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Drugą inwestycją, na którą powiat składa wniosek o dofinansowanie, jest remont drogi 3013D. Odcinek prowadzący z drogi wojewódzkiej w kierunku Ligoty Wielkiej do Ratajna będzie miał istotne znaczenie w momencie przebudowy drogi wojewódzkiej z Dzierżoniowa do Łagiewnik.
Z chwilą, kiedy Dolnośląska Służba Dróg i Kolei rozpocznie prace na tym odcinku drogi wojewódzkiej, przez Ratajno będzie prowadził objazd do Dzierżoniowa. - Droga już teraz jest w bardzo złym stanie technicznym - wyjaśnia starosta Janusz Guzdek. - Z chwilą kiedy będzie przez nią prowadził objazd, ulegnie jeszcze większym uszkodzeniom. Nie chcemy doprowadzić do całkowitej degradacji tego odcinka, dlatego w przyszłym roku zostanie on wyremontowany - dodaje.
Na koniec listopada będzie wiadomo, czy powiat otrzymał wnioskowane środki.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto