MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat Dzierżoniów: Zamknięte dwie drogi

MM
W związku z prowadzonymi robotami drogowymi dwie trasy powiatowe zostały tymczasowo wyłączone z ruchu. Ciągłość komunikacyjną zapewniają poprowadzone objazdy.

W miejscowości Podlesie trwają prace remontowe na moście, który został zniszczony w wyniku ulew w 2006 roku. Podpora mostu i mur regulujący koryto rzeki zostaną rozebrane i zastąpione nową stalową konstrukcją powłokową. Na moście zostanie położona nowa nawierzchnia, a ściany czołowe mostu i koryto rzeki przed i pod nim będą umocnione. Na realizację tej inwestycji powiat dzierżoniowski uzyskał pomoc rządową w formie promesy w wysokości 250 tys. zł. W związku z remontem odcinek drogi powiatowej nr 3004D został tymczasowo zamknięty, a do Podlesia prowadzi objazd od strony miasta Niemcza. Trasa będzie ponownie przejezdna od 14 sierpnia, a zakończenie całego remontu zaplanowano na koniec sierpnia.
Wyłączony z ruchu jest także odcinek drogi powiatowej prowadzącej z Kamionek w kierunku Przełęczy Jugowskiej. Tam, na odcinku blisko 6 km zostanie ułożona nowa nawierzchnia. Remont jest w pełni finansowane ze środków pochodzących z budżetu powiatu, a całkowity koszt tego zadania to blisko 1,6 mln zł. – Pomimo braku wsparcia finansowego ze strony gminy Pieszyce, zdecydowaliśmy się na wyremontowanie tej trasy z własnych środków – mówi starosta dzierżoniowski Janusz Guzdek. – Wiemy jak istotny z punktu widzenia turystycznego jest to ciąg komunikacyjny, dlatego postanowiliśmy nadszarpniętą zębem czasu nawierzchnię zastąpić nową – dodaje. Obecnie nawierzchnia jest oczyszczana, a w dalszej kolejności będzie profilowana i przygotowywana do ułożenia nowej warstwy. Trasa będzie nieprzejezdna do 23 lipca, a objazd poprowadzony jest przez Przełęcz Walimską. Dobre warunki pogodowe powodują, że także na drodze powiatowej 3004D od zakrętu prowadzącego do Kośmina w Piławie Górnej do drogi krajowej nr 8 trwają prace remontowe. Firma Dolnośląskie Surowce Skalne mając świadomość obciążania tej drogi przez samochody ciężarowe dojeżdżające z kopalni do drogi krajowej postanowiła wyremontować ją na własny koszt.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto