Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia z 5.11.2023 w Bielawie. Najważniejsze wydarzenia od 29.10 do 4.11.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 29.10 do 4.11.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 29.10 do 4.11.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bielawy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 29.10 a 4.11.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Największa nekropolia Wałbrzycha przy ul. Żeromskiego powstaje pomiędzy dwiema dzielnicami. Jak wygląda obecnie? Zobaczcie zdjęcia! ”?

Przegląd tygodnia: Bielawa, 5.11.2023. 29.10 - 4.11.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Największa nekropolia Wałbrzycha przy ul. Żeromskiego powstaje pomiędzy dwiema dzielnicami. Jak wygląda obecnie? Zobaczcie zdjęcia!

Cmentarz Komunalny przy ul. Żeromskiego w Wałbrzychu to jedyna z trzech tego typu nekropolii miasta o potencjale rozbudowy. Malowniczo położony na wzgórzu między Białym Kamieniem i Starym Zdrojem cmentarz zyskuje na znaczeniu i ma docelowo stać się Centralną Nekropolią Wałbrzyską. Tu znajdziecie poniemieckie relikty. Dziś spoczywają tu zmarli wałbrzyscy sportowcy, górnicy, a także legendarny prześmiewca Johny Radyjko i 3-letni Bartuś - ofiara bestialskiej zbrodni.

📢 Listopad 2023 w Bielawie: Przegląd najważniejszych wydarzeń października 2023

Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w październiku czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Bielawy najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Możecie zobaczyć wyjątkowe mauzoleum w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Potomek właścicieli, wielkiego rodu Magnisów żyje, jest misjonarzem!”?

📢 Wszystkich świętych a Święto zmarłych. Jaka jest różnica i czy należy obchodzić oba? Kiedy można otrzymać odpust zupełny?FILM

Na początku warto podkreślić różnicę między obchodzeniem uroczystości Wszystkich Świętych, która przypada 1 listopada, a późniejszym dniem Wszystkich Zmarłych zwanym też Świętem Zmarłych. 1 listopada to radosne święto liturgiczne, które celebrujemy w białym kolorze, wspominając tych, którzy według naszej wiary zasłużyli na miejsce w niebie jako święci. Co ważne, aż do 8 listopada można otrzymać odpust zupełny o ofiarować go za zmarłego.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 5.11.2023: 29.10-4.11.2023 Bielawa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bielawie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Najpiękniejsze cmentarze w Polsce. Odkryj zapomniane piękno polskich nekropolii

Dzień 1 listopada przypomina nam o naszych zmarłych i daje okazję do refleksji nad miejscami, gdzie spoczywają nasi bliscy. Polskie cmentarze nie tylko stanowią miejsce pamięci, ale często zachwycają swoim niezwykłym klimatem, bogatą historią i przepiękną architekturą. Choć obecnie dominuje trend minimalistycznych grobów, to w przeszłości powstawały monumentalne dzieła sztuki, które do dzisiaj przykuwają wzrok i zachwycają swoją estetyką.

📢 Tygodniowy przegląd prasy 29.10.2023: Bielawa, 22.10-28.10.2023. Poznaj najważniejsze informacje z Bielawy

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bielawy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.10 a 28.10.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Możecie zobaczyć wyjątkowe mauzoleum w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Potomek właścicieli, wielkiego rodu Magnisów żyje, jest misjonarzem!”?

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto