Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Region wałbrzyski: Jak głosowaliśmy w całym regionie

SIYA
Podobnie, jak w przypadku pierwszej tury wyborów i tym razem w regionie wałbrzyskim głosowało średnio około 50 procent uprawnionych. Nie zmieniły się również upodobania wyborców. Po raz drugi wygrał Bronisław Komorowski. Na Dolnym Śląsku. Na Dolnym Śląsku zdobył 60,2 procent. Zdobył najwięcej głosów niemal we wszystkich powiatach. Wybory prezydenckie przebiegły w regionie spokojnie. Nie było przypadku łamania ciszy wyborczej. Co prawda, mieszkaniec Wałbrzycha informował policje, że w lokalnej telewizji zostało złamane prawo, policja jednak nie potwierdziła.

POWIAT WAŁBRZYSKI
W powiecie wałbrzyskim Bronisław Komorowski zdobył 67,69 proc. głosów.
Największy odsetek wyborców głosował na niego w Szczawnie-Zdroju – 70.69. Tam również była największa frekwencja w powiecie wałbrzyskim – 63.10 proc.
Najniższa frekwencja była w gminie Miroszów. Tam do urn poszło zaledwie 42.5 proc. wyborców.
POW. DZIERŻONIOWSKI
We wszystkich gminach powiatu dzierżoniowskiego wygrał również Bronisław Komorowski. W sumie uzyskał tam 60,1 proc. głosów. Ogólnie frekwencja w powiecie wyniosła 48.74 proc. Największa była w mieście Dzierżoniowie – 52.52.
POWIAT KŁODZKI
Prawie 62 proc. głosów zebrał w powiecie kłodzkim Bronisław Komorowski podczas niedzielnej II tury wyborów prezydenckich.Najwięcej, bo 67,51 proc. Komorowski zdobył w Stroniu Śląskim.
Z kolei w Lewinie Kłodzkim głosy mieszkańców rozłożyły się idealnie pół na pół. Obaj kandydaci otrzymali dokładnie po 50 proc. głosów czyli po 376 (ważnych oddanych głosów było 752).
Frekwencja w całym powiecie wyniosła 49,48 proc.
POWIAT KŁODZKI
W powiecie ząbkowickim też wygrał Bronisław Komorowski, zdobywając 57,16 proc. głosów. największe poparcie kandydat Platformy Obywatelskiej uzyskał w Ząbkowicach Śląskich, gdzie głosowało na niego 59,36 proc. mieszkańców. Najmniej, 52, 27 proc. głosów Komorowski zdobył w Ciepłowodach. W całym powiecie do urn poszło 47,73 proc. uprawnionych do głosowania.
POWIAT ŚWIDNICKI
W drugiej turze wyborów w gminie Świdnica głosowało 48,4 proc. uprawnionych. W 10 Obwodowych Komisjach Wyborczych udział w wyborach wzięło 6193 z 12.795 uprawnionych.
Odsetek jest mniejszy w porównaniu do pierwszej tury. Wówczas głosowało 49,53 proc.
W drugiej turze, podobnie jak w pierwszej wygrał Bronisław Komorowski, zdobywając 3449, Jarosław Kaczyński zdobył 2667.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto